Mamy to! Półfinał jest nasz!

Korona Kielce po raz kolejny w tym sezonie udowodniła swoją wartość! Żółto-czerwoni w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski pokonała 2:0 Zagłębie Lubin i tym samym awansowała do półfinału! Bramki dla kielczan zdobyli Bartosz Rymaniak i Fabian Burdenski.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: Rymaniak (8’), Burdenski (82’)

Korona:  Alomerović – Rymaniak, Kovacević, Diaw (83’ Dejmek), Kallaste – Żubrowski, Burdenski – Kosakiewicz, Możdżeń, Cvijanović (67’ Jukić) – Soriano (85’ Kaczarawa)

Zagłębie: Polacek – Tosik (78’ Pakulski), Guldan, Balić, Todorovski – Jagiełło (66’ Janus), Matuszczyk, Kubicki, Janoszka – Świerczok (85’ Woźniak), Tuszyński

Żółte kartki: Diaw, Kovacević – Świerczok, Todorovski

Spotkanie nie mogło się lepiej zacząć dla Korony. Już w 8. minucie Żółto-czerwoni wywalczyli rzut rożny. Stały fragment wykonał Goran Cvijanović, a w polu karnym najsprytniejszy był Bartosz Rymaniak. Tym samym kielczanie objęli prowadzenie 1:0, a w dwumeczu 2:0.

Następnie przed długie fragmenty Korona całkowicie kontrolowała to, co działo się na boisku. W 37. minucie jednak Żółto-czerwoni zaliczyli drzemkę, Bartosz Rymaniak zbyt lekko wycofał piłkę do Zlatana Alomerovicia. We wszystko wmieszał się Łukasz Janoszka, w którego trafił nasz golkiper. Futbolówka odbiła się tak niefortunnie, że zaczęła zmierzać w stronę bramki Korony. Na szczęście tylko obtarła słupek. Zaledwie kilka chwil później doskonale piłkę przed polem karnym przyjął Jakub Świerczok, którego strzał wybronił Alomerović.

Po przerwie Korona uporządkowała grę w obronie i nie dopuszczała Zagłębie do własnej bramki aż do 70. minuty. Wtedy goście przeprowadzili bardzo groźną akcję zakończoną strzałem Patryka Tuszyńskiego. Na szczęście Zlatana Alomerovicia uratowała poprzeczka.

Ta sytuacja na szczęście obudziła Koroniarzy, którzy w 82. minucie przeprowadzili decydującą akcję w meczu. W wyniku zamieszania pod bramką przeciwnika do piłki doszedł Fabian Burdenski, który nie dał najmniejszych szans Martinowi Polackowi! Korona prowadziła 2:0 i tym samym zapewniła sobie udział w Półfinale Pucharu Polski!