Punkt i miejsce na podium

Korona Kielce na podium LOTTO Ekstraklasy po 18. kolejce rozgrywek! Żółto-czerwoni dopisali do swojego konta jeden punkt remisem 2:2 (1:1) z Cracovią. Najciekawiej w stolicy Małopolski było tuż po przerwie, kiedy w 60 sekund padły dwie bramki – najpierw dla „Pasów”, potem dla Żółto-czerwonych. Na listę strzelców w kieleckiej ekipie wpisali się Marcin Cebula oraz Radek Dejmek.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli krakowianie. Najpierw w 7. minucie Krzysztof Piątek podał jeszcze zbyt mocno w kierunku Jakuba Wójcickiego, ale 120 sekund później bezbłędny w sytuacji sam na sam z Maciejem Gostomskim okazał się Javi Hernandez. Strzał Hiszpana pozwolił „Pasom” objąć prowadzenie.

W kolejnych fragmentach pojedynku, kielczanie starali się otrząsnąć po nieudanym początku. Dobre podanie do Niki Kaczarawy posłał Bartosz Rymaniak, ale Gruzin nie zdołał przyjąć futbolówki na tyle, by pokusić się o strzał. Po upływie pół godziny gry czujność zachował golkiper Żółto-czerwonych, kiedy mocnym strzałem z powietrza starał się go zaskoczyć Wójcicki.

W 37. minucie podopieczni trenera Gino Lettieriego byli skuteczni. Do zablokowanej piłki w polu karnym krakowian dopadł Marcin Cebula i strzałem z kilku metrów doprowadził do wyrównania. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona potyczki w stolicy Małopolski.

Wydarzenia w pierwszych minutach po zmianie stron boiska przypominały rollercoaster. Najpierw strzałem głową do bramki Korony trafił kapitan gospodarzy, Krzysztof Piątek. Już od razu po wznowieniu gry, kielczanie byli jednak o włos od wyrównania, lecz nikt nie wbił piłki do siatki po podaniu Kena Kallaste wzdłuż linii piątego metra. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze – po dośrodkowaniu Gorana Cvijanovicia z rzutu rożnego, gola głową zdobył Radek Dejmek.

A już w 50. minucie kielczanie mogli nawet prowadzić. Oko w oko z golkiperem Cracovii stanął Maciej Górski, lecz szukając podaniem Niki Kaczarawy posłał piłkę pod nogi defensorów gospodarzy. W kolejnych fragmentach pojedynku szczęścia szukali ponownie dwaj napastnicy kieleckiej ekipy, a także Jakub Żubrowski uderzeniem z rzutu wolnego, ale nie przełożyło się to na kolejne trafienie dla przyjezdnych.

Na niespełna 10 minut przed końcem gry żółtą kartką ukarany został jeszcze Adnan Kovacević – czwartą w obecnym sezonie LOTTO Ekstraklasy, co oznacza pauzę Bośniaka w sobotniej potyczce z Arką Gdynia na Kolporter Arenie. Ostatecznie wynik meczu w Krakowie nie uległ już zmianie  pojedynek Korony z Cracovią zakończył się remisem 2:2.

Cracovia – Korona Kielce 2:2 (1:1)

Bramki: Hernandez 9’, Piątek 47’ – Cebula 37’, Dejmek 48’

Cracovia: Sandomierski – Ferraresso, Helik, Malarczyk, Pestka – Drewniak, Dytiatiew (59’ Covilo), Wójcicki (80’ Strózik), Javi Hernandez, Wdowiak (59’ Mihalik) – Piątek

Korona: Gostomski – Rymaniak, Kovacević, Dejmek, Kallaste (75’ Burdenski) – Kosakiewicz (46’ Cvijanović), Możdżeń, Żubrowski, Cebula – Górski, Kaczarawa (88’ Diaw)

Żółte kartki: Dytiatiew 55’, Covilo 67’ – Rymaniak 4’, Kosakiewicz 22’, Kovacević 81’, Burdenski 88’, Cebula 90+3’