X

Gorące wydarzenia:

09.10.2017

CLJ U-17: Wygrana z liderem!

W 8 kolejce CLJ U-17 doszło do meczu dotychczasowego lidera Cracovii z drużyną juniorów młodszych Korony S.A., którzy zajmowali drugie miejsce w tabeli. Nasz zespól po dobrej grze odniósł zdecydowane zwycięstwo 5-2.

Pierwsza ofensywna akcja naszej drużyny powinna przynieść bramkę. W 3. minucie Oskar Sewerzyński znalazł się z piłką 5 metrów od bramki gospodarzy i uderzył wprost w bramkarza. Ten sam zawodnik 3 minuty później zrehabilitował się i obsłużył dokładnym podaniem Kacpra Rogozińskiego, który z bliska zdobył pierwszą bramkę. Druga bramka padła w 11. minucie. Ponownie doskonałym prostopadłym podaniem popisał się  Sewerzyński, który obsłużył wbiegającego w pole karne Karola Malca. Zespół gospodarzy był groźny szczególnie po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich w 21. minucie bardzo dobrą interwencją w zamieszaniu podbramkowym popisał się nasz bramkarz Michał Sobieski i zespół Cracovii nie zdobył kontaktowego gola. Za to w 33. minucie po błędzie stopera gospodarzy w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Kacper Rogoziński i zdobył drugą swoją bramkę.

Kilka minut po przerwie po rzucie rożnym, po próbie wybicia piłki głową przez Karola Malca zespól Cracovii zdobył swoją pierwszą bramkę. Nasi juniorzy szybko odpowiedzieli najładniejszą akcją meczu. W 61. minucie Dawid Lisowski wygrał pojedynek w bocznej strefie i zagrał do wbiegającego w pole karne Oskara Sewerzyńskiego, który przepuścił piłkę widząc lepiej ustawionego Jakuba Górskiego. Ten ostatni z kilku metrów strzelił skutecznie. W samej końcówce po indywidualnej akcji piątą bramkę dla naszych juniorów strzelił Dawid Lisowski, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił zawodnik gospodarzy Piotr Rusek strzelając drugą bramkę dla Cracovii. Dzięki tej wygranej nasi juniorzy ponownie są liderem swojej grupy rozgrywkowej.

W kolejnym meczu juniorzy młodsi Korony S.A. zagrają w sobotę 14.10.2017 r. o godz. 15.00 z drużyną BKS Lublin, a mecz zostanie rozegrany na boisku MSOS w Kielcach ul. Prosta.

VIII kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, grupa D
08.10.2017 r. (niedziela) godz. 15.00, boisko naturalne Orła Piaski WielkieCracovia Kraków - KORONA S.A.      2 – 5      (0 – 3)
bramki: 0-1 6' Kacper Rogoziński; 0-2 11' Karol Malec; 0-3 33’ Kacper Rogoziński, 1-3 45’ Karol Malec (samobójcza), 1-4 61’ Jakub Górski; 1-5 79’ D. Lisowski; 2-5 80+1’ Piotr Rusek

Korona S.A.: Sobieski (80’ Gospodarczyk), Więckowski (72’ Plech), Świderski, Gawlik, Malec, Górski (62’ Pawczyński), Lisowski P (74’ Derlaga). Gadomski (70’ Rabiej), Sewerzyński ((76’ Moskal), Lisowski D, Rogoziński (68’ Równicki)
kartki: Malec (ŻK 71' niesport. zach.), Gawlik (ŻK 80+1' niesport. zach.)