X

Gorące wydarzenia:

10.11.2017

Piątek Koroniarzy w kadrach

W piątek swoje mecze rozegrały kolejne reprezentacje narodowe, do których powołania otrzymali zawodnicy Korony Kielce. Na boisku pojawili się Nika Kaczarawa i Ivan Jukić, zaś w kadrze Polski U-21 nie zadebiutował jeszcze Krystian Miś.

Polacy sprawili negatywną niespodziankę i w kwalifikacjach do Euro U-21 2019 raptem zremisowali 2:2 na wyjeździe z rówieśnikami z Wysp Owczych, jeden punkt ratując tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. "Misiu" nie został wybrany do podstawowej jedenastki, ani na 7-osobową ławkę rezerwowych.

We wtorek, 14 listopada o godzinie 18:00, polska młodzieżówka rozegra w Gdyni bardzo istotny mecz w kontekście awansu - do starcia z liderującą Danią przystąpi z pozycji wicelidera. Różnica wynosi 4 punkty.

Od początku natomiast w barwach Bosni i Hercegowiny U-21 w wyjazdowym starciu z Walią U-21 zagrał Jukić. Skrzydłowy Korony spędził na boisku 61 minut, a jego drużyna wygrała gładko 4:0, prowadząc do przerwy 1:0.

Bośniacy są w swojej grupie kwalifikacyjnej wiceliderami, a do przewodzących stawce Rumunów tracą 2 "oczka". Kolejne spotkanie rozegrają dopiero w marcu przyszłego roku.

W pierwszej reprezentacji Gruzji wystąpił z kolei Nika Kaczarawa. Napastnik Korony pojawił się na boisku w 85. minucie, kiedy na tablicy wyników widniał już wynik 1:0 w domowym sparingu z Cyprem - takim też rezultatem zakończyło się całe spotkanie. Zawodnik Żółto-czerwonych tuż po wejściu na murawę mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał z ostrego kąta obronił bramkarz rywali.

W poniedziałek, 13 listopada o godzinie 15:00, Gruzini rozegrają u siebie następne spotkanie towarzyskie. Tym razem z Białorusinami.