X

Gorące wydarzenia:

17.05.2017

Odwrócili wynik w drugiej połowie! Wisła pokonana!

Korona Kielce osiągnęła bardzo cenne zwycięstwo! Podopieczni Macieja Bartoszka na Kolporter Arenie pokonali Wisłę Kraków 3:2, mimo że do przerwy przegrywali 1:2. Bramki dla kielczan zdobyli Radek Dejmek, Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb z rzutu karnego.

Korona Kielce – Wisła Kraków 3:2 (1:2)

Bramki: Dejmek (18’), Możdżeń (54’), Kiełb (58’k) - Brlek (6’), Mączyński (29’)

Korona: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Grzelak, Kallaste – Możdżeń, Żubrowski – Kiełb (80’ Marković), Aankour (55’ Cebula), Pylypchuk (46’ Kotarzewski) - Górski

Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Spicić – Brlek, Mączyński – Llonch (63’ Bartosz), Boguski (80’ Stilić), Małecki – Ondrasek (70’ Uryga)

Żółte kartki: Żubrowski, Górski, Borjan – Mączyński, Głowacki, Gonzalez, Ondraszek, Małecki

Czerwona kartka: Gonzalez (66’ za drugą żółtą)

Spotkanie Korony z Wisłą rozpoczęło się z 30-minutowym opóźnieniem spowodowanym przez awarię prądu na Kolporter Arenie. Ta niespodziewana sytuacja źle podziałała na Koroniarzy, którzy rozpoczęli mecz ospale. W 6. minucie wykorzystali to gracze Białej Gwiazdy, kiedy Zdenek Ondrasek doskonale wypatrzył w polu karnym Petera Brleka. Chorwatowi znalazł się oko w oko z Milanem Borjanem i pewnie dał prowadzenie gościom.

Strata gola na szczęście obudziła kielczan. Już w 18. minucie było 1:1, kiedy po rzucie rożnym piłka dotarła do Rafała Grzelaka. Zawodnik pełniący dzisiaj rolę stopera podał głową do Radka Dejmka, a kapitan Korony z najbliższej odległości głową pokonał Łukasza Załuskę.

Niestety Żółto-czerwoni korzystny wynik utrzymali tylko przez parę minut. Po dwóch kwadransach znowu zagubiła się kielecka defensywa. Po desperackim wybiciu futbolówki, przed polem karnym odzyskał ją Krzysztof Mączyński, który błyskawicznie zdecydował się na precyzyjny strzał. Borjanowi pozostało tylko odprowadzić wzrokiem uderzenie zmierzające prosto do bramki.

Przed przerwą Koroniarze mogli jednak drugi raz doprowadzić do wyrównania. W 32. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Maciej Górski, ale instynktownie wybronił go Załuska. Piłkę do bramki dobijał jeszcze Rafał Grzelak, ale z linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców gości.

Udało się jednak w drugiej połowie! W 54. minucie Mateusz Możdżeń dopadł do bezpańskiej piłki i huknął nie do obrony na bramkę Załuski! I to nie było wszystko! Zaledwie trzy minuty później w polu karnym powalony został Maciej Górski,  a sędzia Łukasz Bednarek pewnie wskazał na „wapno”. Do rzutu karnego podszedł Jacek Kiełb i dał prowadzenie Koronie 3:2!

Druga połowa całkowicie układała się pod Koroniarzy. W 66. minucie podopieczni Macieja Bartoszka grali już w przewadze jednego zawodnika, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Ivan Gonzalez. Koroniarze zgodnie z planem już do końca kontrolowali spotkanie i ostatecznie wygrali 3:2.