Rezerwy zwycięskie przy Szczepaniaka

Koroniarze udanie przywitali się ze swoim boiskiem w czwartoligowych rozgrywkach. Druga drużyna Korony Kielce pokonała Alit Ożarów 2:0. Kielczanie powinni wygrać zdecydowanie więcej, ale długo razili nieskutecznością. Na szczęście w końcówce spotkania cudownym strzałem z rzutu wolnego popisał się Maciej Firlej, a następnie w doliczonym czasie gry drugą bramkę dołożył Michał Rybus.

Korona II Kielce – Alit Ożarów 2:0 (0:0)

Bramki: Firlej (83'), Rybus (90')

Korona II: Sokół – Skrzecz, Gawlik, Kallaste, Kordas – Szałas, Dziubek (74' Rybus), Chudecki (56' Gurski), Gadomski, Jopkiewicz - Firlej

Alit: Żytniewski – Skrobisz (86' Stępień), Głowacki (33’ Hołody), Kosno, Tomasik (52' Praga), Kilijański, Rusak, Rożek, Niziołek, Marzec, Sobian (63' Kończyk)

Żółte kartki: Dziubek, Skrzecz - Skrobisz

W pierwszej połowie kielczanie mieli zdecydowaną przewagę nad rywalem. Żółto-czerwoni w zasadzie cały czas przebywali na połowie przeciwnika. Długie utrzymanie przy piłce jednak nie skutkowało wieloma strzałami na bramkę  Konrada Żytniewskiego. Najlepsze sytuacje do przerwy mieli Maciej Firlej i Dawid Szałas. Pierwszy znalazł się oko w oko z golkiperem Alitu, ale jego strzał przeleciał nad bramką. Szałas natomiast doszedł do bezpańskiej piłki w polu karnym, ale w idealnej sytuacji uderzył obok słupka.

Napór gospodarzy nie zmalał po przerwie. Koroniarze stworzyli nawet więcej składnych akcji z wykorzystaniem skrzydeł, ale gdy już dochodzili do okolic pola karnego, to razili dużą nieskutecznością. Bramka Alitu była jak zaczarowana. Albo kielczanie marnowali sytuacje, albo cudownymi interwencjami popisywał się bramkarz i obrońcy z Ożarowa.

Na szczęście nadeszła 83. minuta spotkania, kiedy sędzia odgwizdał rzut wolny przed polem karnym. Do ustawionej na 20 metrze piłki podszedł Maciej Firlej, który cudownym strzałem w okienko nie dał żadnych szans Konradowi Żytniewskiemu. Ale to nie był koniec. W końcówce spotkania sytuację sam na sam wykorzystał Michał Rybus i tym samym ustalił wynik spotkania na 2:0.