CLJ U15: Piąte zwycięstwo z rzędu Korony!

Zawodnicy KKP Korona z rocznika 2004 nie zwalniają tempa w Centralnej Lidze Juniorów. W piątkowym starciu  nie dali szans Sandecji Nowy Sącz, pokonując małopolski klub 5:0. Żółto-czerwoni po dziewięciu spotkaniach z dorobkiem 22 punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz był prowadzony pod zdecydowane dyktando zespołu z Kielc, który przeważał, zarówno w posiadaniu piłki, jak i w ilości stworzonych sytuacji. Jednak goście ambitnie walczyli w defensywie i w pierwszej połowie Koronie udało się zdobyć tylko jedną bramkę, po strzale Bartka Juszczyka.  Asystował mu Mikołaj Toboła.

Druga odsłona była szybkim naporem Koroniarzy na bramkę, co zaowocowało bramkami w 3. i 6. minucie tej partii. Obie zdobył Bartek Juszczyk, kompletując tym samym hat-tricka. Warty pokreślenia jest fakt, że przy wszystkich bramkach asystował dobrze dysponowany w tym dniu Mikołaj Toboła.

Po wejściu zmienników obraz gry nie uległ zmianie, a drużyna Sandecji praktycznie nie zagroziła bramce naszej drużyny. Po dwóch ładnych bramkach z dystansu Dawida Grabarczyka oraz Bartka Ciołaka kielczanie wygrali spotkanie 5:0.

Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 5:0 (1:0)

Bramki dla Korony: Juszczyk x3, Grabarczyk, Ciołak

Korona: Piątkowski (68’ Tomaszewski) – Szczepanek (60’ Bieńkowski) Kudzia, Seweryś (C), Matusiewicz (49’ Dąbski) – Szczepański (47’ Mikos), Toboła (55’ Ciołak), Kaczmarski, Grabarczyk (69’ Konieczny), Juszczyk (57’ Żabka), Kralka.