Bezbramkowy remis

W 34. kolejce Lotto Ekstraklasy Korona Kielce na Suzuki Arenie zremisowała bezbramkowo z Miedzią Legnica 0:0.

Korona Kielce – Miedź Legnica 0:0

Korona: Sokół – Rymaniak (58’ Kosakiewicz), Malarczyk, Marquez, Gardawski – Żubrowski, Gnjatić, Petrak (69’ Pućko) – Brown Forbes, Cebula (62’ Arveladze) – Soriano.

Miedź: Dzhanaev – Zieliński, Bozić (87' Żyro), Musa, Pikk – Camara (77’ Ojamaa), Fernandez – Augustyniak, Bartczak, Roman (90' Piasecki) – Forsell.

Żółte kartki: Petrak, Pućko

Widzów: 4451.

Gino Lettieri posłał w sobotę na plac gry skład, w którym znalazło się miejsce dla czterech wychowanków: Jakuba Żubrowskiego, Marcina Cebuli, Piotra Malarczyka oraz debiutującego w Ekstraklasie Pawła Sokoła.

W pierwszej połowie na Suzuki Arenie nie działo się wiele. Żadna ze stron nie stworzyła sobie stuprocentowej sytuacji. Kielczanie stwarzali głównie zagrożenie po stałych fragmentach gry. W 34. minucie w polu karnym znalazł się Soriano, który uderzeniem z ostrego kąta próbował zaskoczyć Dzhanaeva, ale bramkarz Miedzi skutecznie interweniował.

Po zmianie stron kielczanie częściej stawali przed szansą na zdobycie gola. W 65. minucie przed dobrą okazją stanął Soriano, ale ponownie w pojedynku jeden na jeden wygrał golkiper Miedzi.

Po wejściu na boisko Arveladze, Kosakiewicza i Pućki spotkanie ożywiło się. Najpierw na strzał z dystansu zdecydował się Gruzin, ale z dużym trudem piłkę wybił Dzhanaev. Chwilę później na podobne uderzenie zdecydował się Słoweniec, ale znów interwencja bramkarza uratowała Miedź przed startą gola.

W 80. minucie składna akcja Miedzi zakończyła się niemal golem dla przyjezdnych, ale z linii bramkowej piłkę wybijał Gardawski. Korona wyszła z kontrą i wydawało się, że Soriano wykorzysta swoją szansę, ale tym razem to defensorzy gości zdołali wybić piłkę sprzed bramki w ostatnim momencie.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.