Rollercoaster przy Prostej! Juniorzy górą w meczu ze Stalą!

Podopieczni Michała Gębury i Marka Graby po bardzo emocjonującym meczu dopisali sobie komplet punktów w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17. Żółto-czerwoni na stadionie przy ulicy Prostej w Kielcach pokonali 4:2 Stal Mielec. Dwie bramki dla kielczan zdobył Hubert Zwoźny, a jednym trafieniem popisał się Miłosz Strzebiński. Jeden gol padł po samobójczym strzale zawodnika gości.

Korona Kielce – Stal Mielec 4:2 (2:2)

Bramki: Miłosz Strzeboński (40’),  samobój (41’), Hubert Zwoźny (47’, 54’) - Dawid Sztuka (3’), Michael Wypadło (29’k)

Korona: Sandach – Przybyslawski (46’ Szczepanek), Skiba (34’ Grabarczyk), Żyła, Kowalik – Śliwa (76’ Kralka), Walkowiak (46’ Święcki), Kośmider (63’ Łoch), Zwoźny – Strzeboński, Świecarz (70’ Lasak)

Stal (wyjściowy):  Strójek – Maj, Turkot, Woś, Draus – Bajorek, Wyparło, Guca, Chojnacki – Szumilas, Sztuka

Żółta kartki: Przybysławski, Sandach Żyła, Kowalik

Czerwona kartka: Żyła (82' za drugą żółtą)

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla Żółto-czerwonych. Już w 3. minucie strzałem z dystansu Adriana Sandacha zaskoczył Dawid Sztuka. Kielczanie starali się szybko odrobić straty i rzucili się do ataku, ale w kluczowych sytuacjach bramkowało im precyzji. Co gorsza z groźnymi kontratakami wychodzili goście. W 29. minucie wydawało się, że podopiecznym Michała Gębury i Marka Graby będzie bardzo trudno ugrać korzystny wynik. W polu karnym zawodnika Stali faulował Kamil Skiba, a sędzia Damian Gawęcki podyktował rzut karny dla mielczan, którego pewnie wykorzystał Michael Wyparło.

Na szczęście Koroniarze nie poddali się i jeszcze przed przerwą odrobili straty! W 40. minucie Miłosz Strzeboński wykorzystał zawahanie bramkarza gości i po jego złym wykopie skierował piłkę do bramki. Zaledwie minutę później było już 2:2! Hubert Świecarz celnie dośrodkował w pole karne, a jeden z obrońców głową skierował piłkę do siatki.

Żółto-czerwoni poszli za ciosem tuż po przerwie. W 47. minucie prowadzenie naszej drużynie dał Hubert Zwoźny. Ale to nie był koniec! W 53. minucie faulowany w polu karnym był Świecarz, a do jedenastki podszedł Kacper Śliwa. Wprawdzie kapitan naszej drużyny nie wykorzystał rzutu karnego, ale skuteczną dobitką popisał się Zwoźny, zdobywając bramkę na 4:2.

Nasi zawodnicy ambitnie starali się zdobyć jeszcze więcej bramek, ale w 82. minucie sytuacja skomplikowała się ze względu na drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dla Adriana Żyły. Chwilę później zrobiło się bardzo nerwowo, bo arbiter wskazał na jedenasty metr, kiedy po rzucie wolnym w polu karnym padł jeden z zawodników gości. Na szczęście sędzia asystent zauważył pozycję spaloną piłkarza Stali, a arbiter główny zmienił decyzję i odgwizdał rzut wolny pośredni dla Korony.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Korony 4:2. Kolejny mecz Żółto-czerwoni zagrają 31 sierpnia w Krakowie z miejscową Wisłą.