| Sparing

Sparing na remis

Sparing Korony z Rakowem Częstochowa był dobrą okazją dla trenera Sławomira Grzesika, by przyjrzeć się swoim zawodnikom w grze. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, który idealnie odzwierciedlił rywalizację obu drużyn na murawie.

Korona od samego początku postanowiła mocno zaatakować. Bardzo aktywni w konstruowaniu akcji byli boczni pomocnicy, którzy co chwilę starali się dośrodkowywać w pole karne. Pierwszą groźniejszą sytuację, Korona stworzyła sobie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, kiedy to piłka po strzale Michala Papadopulosa minimalnie minęła bramkę gości. Do końca pierwszej połowy, żółto-czerwoni stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, ale nie udało im się zdobyć bramki.

Raków długo nie potrafił zagrozić bramce Korony. Udało im się to dopiero w 37. minucie, kiedy to groźny strzał z rzutu wolnego, wybronił Marek Kozioł. Goście mieli jeszcze jedną sytuację, tuż przed przerwą, ale i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki.

Druga połowa rozpoczęła się identycznie jak pierwsza, czyli od mocnego ataku Korony.  W 59. minucie spotkania, trener Grzesik zdecydował się na wpuszczenie na boisko Erika Pacindy, który...już dwie minuty później zdobył gola z rzutu karnego. Korona miała jeszcze kilka okazji, ale nie udało im się podwyższyć prowadzenia.

Goście odpowiedzi niespełna piętnaście minut później, kiedy to dobre dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Aleksander Kolev. Czerwono-niebiescy do końca meczu próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, konstruując ciekawe akcję ale brakowało im postawienia kropki nad i.

Obie drużyny muszą zadowolić się remisem. Z przebiegu meczu można wywnioskować, że ten wynik idealnie odzwierciedlił boiskowe zmagania.

Korona Kielce - Raków Częstochowa 1:1 (0:0)

Bramki: 61' Pacinda - 73' Kolev

Kartki: 58' Pierzchała(żółta)

Korona Kielce: Kozioł(46' Kukić) - Spychała, Pierzchała, Tzimopoulos, Gardawski(59' Dziwniel) - Żubrowski(59' Pacinda), Gnjatić, Radin(46' Żyro)Cebula, Pućko(65' Szymusik) - Papadopulos(46' Djuranović)

Raków Częstochowa: Szumski - Jach, Azemović(46' Piątkowski), Kościelny, Nouvier(46' Szymonowicz) - Babenko, Schwarz(35' Luković), Bartl(70' zawodnik testowany), Sapała(35' Domański) - Kolev(31' Musiolik), Forbes(57' Kolev).