Seria porażek przerwana. Korona zremisowała z Wisłą

Koroniarze do końca spotkania walczyli o zwycięską bramkę. Po ostatnim gwizdku jednak Żółto-czerwoni musieli pogodzić się z remisem 1:1 z Wisłą Kraków. Wynik rywalizacji otworzył jeszcze w pierwszej połowie Paweł Brożek, a do wyrównania doprowadził tuż po przerwie Erik Pacinda.

Korona Kielce – Wisła Kraków 1:1 (0:1)

Bramki: Pacinda (47’) - Brożek (38’k)

Korona: Kozioł – Spychała, Kovacević, Marquez, Gardawski – Gnjatić (84' Pierzchała), Radin – Cebula (76’ Pucko), Pacinda, Jukić – Papadopulos (71’ Djuranović)

Wisła: Buchalik – Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok – Savicević, Boguski, Wojtkowski – Chuca (46’ Basha), Brożek (89' Zdybowicz), Mak (82' Silva)

Żółte kartki:  Jukić, Gnjatić, Gardawski - Niepsuj, Wojtkowski

Czerwona kartka: Boguski (31’)

Korona zaczęła spotkanie ze sporym animuszem. Kielczanie chcieli jak najlepiej pokazać się przed własną publicznością po czterech porażkach z rzędu. Trener Sławomir Grzesik, który zastąpił zwolnionego Gino Lettieriego, dokonał w składzie paru zmian. Szkoleniowiec postanowił dać szansę Ivanowi Jukiciowi, który od początku sezonu odstawiony był na boczny tor przez byłego trenera Korony. Chorwat z bośniackim paszportem starał się pokazać swoją wartość i już w 12. minucie po jego dośrodkowaniu, w polu karnym gości zrobiło się spore zamieszanie. Niestety żaden z żółto-czerwonych zawodników nie zdołał wepchnąć piłki do siatki.

W 17. minucie sporymi umiejętnościami musiał popisać się Michał Buchalik. Przed polem karnym faulowany był Milan Radin, a rzut wolny wykonywał Erik Pacinda, którego strzał w okienko doskonale wybronił golkiper Wisły. Słowak kolejną okazję miał zaledwie trzy minuty później, kiedy po kontrze mocno uderzył po ziemi. Buchalik jednak ponownie dobrze zachował się między słupkami krakowskiej bramki. Pacinda, który był najbardziej aktywnym zawodnikiem Korony, nie miał szczęścia w pierwszej połowie. W 27. minucie napastnik sprytnie trącił piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Michała Gardawskiego. Futbolówka jednak przeleciała obok słupka.

Wydawało się, że los zaczął się uśmiechać do Koroniarzy w 32. minucie. Krakowianie wykonywali stały fragment na połowie Korony i całkowicie spuścili z oczu Marcina Cebulę. Żółto-czerwoni odzyskali piłkę i dzięki temu Cebula po 50 metrowym rajdzie znalazł się oko w oko z Buchalikiem. Powracający Rafał Boguski sfaulował naszego pomocnika przed polem karnym. Sędzia Paweł Gil mógł podjąć tylko jedną decyzję i pokazał czerwoną kartkę dla kapitana Wisły.

To jednak goście pierwsi wyszli na prowadzenie… W 38. minucie Mateusz Spychała sfaulował w polu karnym Michała Maka. Arbiter wskazał na jedenasty metr, a skutecznym egzekutorem był niezawodny w tym sezonie Paweł Brożek.

Na szczęście ta sytuacja nie załamała podopiecznych Sławomira Grzesika! Tuż po przerwie Żółto-czerwoni doprowadzili do wyrównania! Po dośrodkowaniu Michaela Gardawskiego najwyżej w polu karnym wyskoczył Pacinda, który zdobył swoją upragnioną bramkę!

Kielczanie w późniejszych fragmentach drugiej połowy za wszelką cenę starali się zdobyć zwycięską bramkę. Wisła natomiast nastawiła się na obronę wyniku ze względu na grę w osłabieniu. Koroniarze w 83. minucie powinni zdobyć gola. Sprytnym uderzeniem popisał się Matej Pucko, ale piłka odbiła się od słupka. Dobijał ją jeszcze Uros Djuranović, ale trafił w boczną siatkę.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się podziałem punktów, ale Koronie należą się spore brawa za walkę do końca o korzystny wynik.