| Rezerwy

Hat-trick Żyro. Wysokie zwycięstwo rezerw

Wysokim zwycięstwem, bo aż 5:1,  zakończyło się niedzielne spotkanie Korony II Kielce z Hutnikiem Kraków. Trzy bramki zdobył w tym meczu zawodnik z pierwszej drużyny, Michał Żyro.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Już w 4. minucie na prowadzenie wyszli goście z Krakowa, kiedy to dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Kamil Sobala.

Żółto-czerwoni od razu wzięli się do odrabiania strat. Koroniarze stworzyli sobie kilka okazji ale brakowało w nich postawienia kropki nad i. Co nie udał się wcześniej, udało się w 21. minucie meczu kiedy to strzałem po ziemi, bramkarza Hutnika pokonał Matej Pućko. Asystę przy tym golu zaliczył inny zawodnik z pierwszej drużyny, Uros Duranović.

Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny schodziły na przerwę mając na koncie po jednej zdobyczy bramkowej.

Druga połowa stała pod znakiem dominacji gospodarzy. Już 58. minucie spotkania, Koronę na prowadzenie wyprowadził Michał Żyro, który wykorzystał świetne podanie, wprowadzonego po przerwie, Dawida Lisowskiego. Już 60. sekund później, żółto-czerwoni zdobyli trzecią bramkę. Tym razem, na listę strzelców wpisał się Mateusz Sowiński.

Od 63. minuty spotkania, Hutnik musiał sobie radzić w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mateusz Reczulski.

Grająca w przewadze Korona, do końca spotkania zdobyła jeszcze dwie bramki. W 72. minucie, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Żyro. Dla tego zawodnika to nie był jeszcze koniec ze zdobywaniem goli, ponieważ pięć minut przed końcem strzelił swoją trzecią bramkę i tym samym ustalając wynik spotkania na 5:1.

Zasłużone zwycięstwo rezerw pozwoliło im na umocnienie się na pozycji lidera. Żółto-czerwoni mają cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli Siarką Tarnobrzeg. W następnej kolejce czeka ich wyjazd do Dębicy, gdzie zmierzą się z miejscową Wisłoką.

Korona II Kielce - Hutnik Kraków 5:1 (1:1)

Bramki: 21' Pućko, 58', 72', 85' Żyro, 59' Sowińśki - 4' Sobala.

Korona II: Kukić - Tzimopoulos, Pierzchała, Bujak, Zalazar, Jopkiewicz, Pućko, Szymusik, Żyro, Sowiński, Duranović.

Hutnik: Zając - Jaklik, Świątek, Sobala, Ogar, Garzeł, Tetych, Linca, Gamrot, Janecki, Reczulski.