Dwie piękne bramki dały zwycięstwo

Juniorzy starsi Korony Kielce wrócili na zwycięski szlak. Podopieczni Pawła Czai wygrali na stadionie przy ulicy Szczepaniaka 2:1 ze Śląskiem Wrocław. Dwie piękne bramki zdobyli Jakub Konstantyn i Jakub Rybus.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław 2:1 (1:0)

Bramki: Konstantyn (40’), Rybus (72’) – Mamis (62’)

Korona: Karyś – R. Turek (83’ Skupień), Kośmicki, Dela, Cukrowski – K. Turek, Słabosz – Konstantyn, Gierczak (90' Bartosik), Żądło (75’ Ł. Górski)- Rybus (85' Kiełb)

Śląsk (wyjściowy): Tysiak – Mojka, Szmigiel, W. Wawrzyniak, Stawny, Stupieńsko, Konstanty, Trochanowski, M. Wawrzyniak, Mamis, Konopacki

Koroniarze zaczęli zawody od odważnych ataków. Przez pierwszy kwadrans kielczanie mieli sporą przewagę. W 10. minucie bardzo bliski otwarcia wyniku był Miłosz Gierczak, którego strzał z dystansu przeleciał tuż obok bramki Śląska. Chwilę później ładną akcję przeprowadził Jakub Cukrowski, który włączył się do ofensywy. Lewy obrońca zagrał dokładną piłkę w pole karne do Jakuba Rybusa, ale bramkarz z Wrocławia zdołał obronić strzał naszego napastnika.

Niestety potem ataki kielczan straciły impet. Podopieczni Pawła Czai już nie tak łatwo przedostawali się w  pole karne rywali. Do tego Śląsk też stworzył sobie parę okazji. Najbliżej strzelenia bramki był Mateusz Mojka, którego strzał głową efektownie obronił Jakub Karyś.

Żółto-czerwoni obudzili się pod koniec pierwszej połowy. W 40. minucie Jakub Konstantyn wywalczył rzut wolny niemal na linii pola karnego. Sam poszkodowany zdecydował się wykonać stały fragment i zrobił to kapitalnie! Pomocnik zdobył przepiękną bramkę po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Piłka z ogromną siłą zatrzepotała w samym okienku bramki Śląska.

Po przerwie podopieczni Pawła Czai starali się podwyższyć prowadzenie, jednak na początku drugiej odsłony swoje sytuacje zmarnowali Jakub Rybus i Miłosz Gierczak. Koroniarze zamiast uspokoić mecz, chwilę później musieli pogodzić się z wyrównującą bramką dla gości. W 62. minucie w pole karne wdarł się Tomasz Mamis, który pewnym strzałem po krótkim słupku pokonał Jakuba Karysia.

Na odpowiedź gospodarzy trzeba było czekać tylko 10 minut. W polu karnym o piłkę znakomicie powalczył Jakub Rybus, który wykorzystał niezdecydowanie obrońców i bramkarza. Dzięki temu ze spokojem mógł wepchnąć piłkę do siatki oraz dać prowadzenie 2:1. Mimo późniejszych okazji z obu stron i nerwowej końcówki, takim wynikiem zakończyło się całe spotkanie.