Na piątkę z Podgórzem

Aż pięć bramek swojemu rywalowi strzelili juniorzy młodsi Korony Kielce. Podopieczni Michała Gębury i Marka Graby na stadionie przy ulicy Prostej pokonali Podgórze Kraków 5:2.

Korona Kielce - Podgórze Kraków 5:2 (2:1)

Bramki: Miłosz Strzeboński (30'), Hubert Świecarz (36'), Kacper Śliwa (65', 79'), Krystian Wierzchanowski (87') - Patryk Małota (45' k), Igor Pawela (71')

Korona: Sandach (80' Mamla) - Sochacki (65' Denarczyk), Kowalik (80' Zgrzebnicki), Płocica, Święcki - Łoch (79' Stawecki), Grabarczyk (72' Wierzchanowski), Zwoźny (60' Walkowiak), Świecarz - Strzeboński (78' Wójcik), Śliwa

Koroniarze powinni już w pierwszej połowie całkowicie ułożyć sobie spotkanie. Żółto-czerwoni prowadzili już 2:0 po trafieniach Miłosza Strzebońskiego i Huberta Świecarza. Jednak tuż przed przerwą goście zdobyli bramkę kontaktową, kiedy skutecznym strzałem z rzutu karnego popisał się Patryk Małota.

Młodzi kielczanie w drugiej odsłonie mieli mnóstwo sytuacji, ale kolejną bramkę udało się im zdobyć w 65. minucie za sprawą Kacpra Śliwy. Podgórze jednak nie rezygnowało z walki i zaledwie sześć minut później zmniejszyło stratę do 3:2.

Na szczęście w końcówce Żółto-czerwoni zachowali zimną krew. Swoją drugą bramkę zdobył Śliwa, a wynik spotkania na 5:2 ustalił Krystian Wierzchanowski.

Podopieczni Michała Gębury i Marka Graby dzięki wygranej z Podgórzem zajmują drugą pozycję w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17.