Wyjazdowe zwycięstwo juniorów młodszych

Z kompletem punktów wracają do Kielc juniorzy młodsi, którzy w sobotę pokonali na wyjeździe TOP 54 Biała Podlaska 2:0. Bramki dla żółto-czerwonych zdobyli Hubert Świecarz i Kamil Skiba.

TOP 54 Biała Podlaska U-17 - Korona Kielce U-17  0:2 (0:0)

Bramki: 70' Świecarz, 90+3' Skiba.

Korona U-17: Sandach - Skiba, Stawecki (66' Kudzia), Kowalik, Święcki, Łoch (81' Kralka), Grabarczyk (70' Wierzchanowski), Zwoźny (90' Szczepański), Świecarz (86' Walkowiak), Strzeboński (90' Zgrzebnicki), Śliwa.

W pierwszej połowie gra była bardziej wyrównana. Obydwie drużyny stworzyły sobie sytuacje strzeleckie, jednak do przerwy żadna z nich nie potrafiła skutecznie wykończyć akcji.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli kielczanie. W 70. minucie wynik spotkania pięknym uderzeniem w okienko otworzył Hubert Świecarz. Po zdobyciu bramki żółto-czerwoni wciąż atakowali, próbując przypieczętować zwycięstwo, co udało się w doliczonym czasie gry Kamilowi Skibie, który po dograniu piłki od Huberta Zwoźnego, wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Chwilę później sędzia zakończył mecz, który dla Korony był piątą wygraną w tegorocznych rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Kolejne spotkanie podopieczni trenerów Michała Gębury i Marka Graby rozegrają w sobotę 12 października, kiedy na wyjeździe zmierzą się ze Stalą Mielec. Początek tego meczu o godz. 12:30.