Dużo okazji i tylko remis juniorów starszych

Wynikiem 2:2 zakończyło się spotkanie pomiędzy Koroną Kielce a Wisłą Kraków. Podopieczni Pawła Czai byli bardzo blisko strzelenia większej ilości bramek, ale zabrakło im szczęścia i musieli zadowolić się podziałem punktów.

Ten mecz zdecydowanie lepiej zaczęli gospodarze, bo już w dziesiątej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Karola Turka.

W późniejszym okresie pierwszej połowy do głosu doszli goście z Krakowa, którzy wykorzystali swoją przewagę i doprowadzili do wyrównania.

Do przerwy Korona próbowała zdobyć drugą bramkę, ale nie udało im się to i obie drużyny schodziły do szatni, mając po jednym golu na swoim koncie.

Druga połowa toczyła się już pod dyktando Koroniarzy, którzy stwarzali sobie okazję za okazję. Dominacja nie znalazła, niestety, odzwierciedlenia w postaci drugiej bramki ze strony kielczan...ale sztuka ta udała się gościom, którzy po jednej akcji żółto-czerwonych ruszyli z kontratakiem i wyszli na prowadzenie pięć minut przed końcem meczu.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem krakowian, gospodarzom udało się wyrównać tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Gola na wagę remisu strzelił, wprowadzony w drugiej połowie, Miłosz Gierczak.

Z przebiegu meczu, żółto-czerwoni mogą żałować, że nie udało im się zgarnąć kompletu punktów na swoim stadionie. Szansę na zwycięstwo, kielczanie będą mieli w następnej kolejce, gdzie na wyjeździe podejmą Lechię Gdańsk.

Korona Kielce U-18 - Wisła Kraków U-18 2:2 (1:1)

Bramki: 10' K. Turek, 90' Gierczak

Korona U-18: Karyś — Cukrowski, Dela, Kośmicki, R. Turek, Kaczmarski (55' Gierczak), K. Turek, Konstantyn (55' Tomczyk), Słabosz, Skupień (75' Żądło), Rybus.