Pewne zwycięstwo juniorów starszych w Gdańsku

Z kompletem punktów wracają do Kielc podopieczni Pawła Czai z Gdańska. Żółto-czerwoni pokonali miejscową Lechię 2:0, a na listę strzelców wpisali się Daniel Szelągowski oraz Szymon Płocica.

Lechia Gdańsk — Korona Kielce 0:2 (0:1)

Bramki: 16' Szelągowski (k), 89' Płocica

Korona U-18: Karyś — Cukrowski, Dela, Kośmicki, R. Turek (89' Górski), K. Turek, Słabosz, Szelągowski (89' Tomczyk), Gierczak (55' Płocica), Konstantyn (79' Żądło), Rybus.

Korona od samego początku narzuciła rywalom swój styl gry. Już po niespełna kwadransie, bramkarz Lechii zmuszony był do wyciągnięcia piłki z bramki, kiedy to rzut karny wykorzystał, wracający po kontuzji, Daniel Szelągowski.

Do końca pierwszej połowy, kielczanie mieli szansę na podwyższenie prowadzenia, ale zabrakło szczęścia przy wykończeniu akcji.

Po przerwie żółto-czerwoni kontynuowali swoje starania do zdobycia drugiej bramki i udało im się to dopiero w 89. minucie spotkania, kiedy to wynik ustalił, wprowadzony w drugiej połowie, Szymon Płocica.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Nieźle graliśmy, utrzymywaliśmy się przy piłce, budowaliśmy dużo ciekawych akcji. Byliśmy lepsi w każdym aspekcie gry, a najważniejsze — w bramkach. To było nasze najlepsze spotkanie — powiedział trener Korony, Paweł Czaja.