Remis uratowany w końcówce

Czwarty mecz z rzędu bez porażki zanotowali juniorzy młodsi Korony, którzy w sobotę zremisowali na wyjeździe z BKS Lublin 1:1. Bramkę dla żółto-czerwonych zdobył w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Kamil Święcki.

BKS Lublin U-17 - Korona Kielce U-17 1:1 (1:0)

Bramki:  90+3' Święcki.

Korona Kielce U-17: Mamla - Stawecki, Święcki, Kowalik (65' Skiba), Sochacki, Łoch (50' Przybysławski), Zwoźny (60' Walkowiak), Kośmider (60' Wierzchanowski), Strzeboński (75' Dziewięcki), Świecarz, Śliwa.

W pierwszej połowie kielczanie stworzyli trzy groźne sytuacje, jednak żadna z nich nie zakończyła się golem. Z kolei gospodarze w 18. minucie przeprowadzili szybką akcję, po której piłkę z siatki wyciągać musiał bramkarz Korony.

W drugiej połowie Koroniarze zaatakowali jeszcze odważniej, szukając okazji do wyrównania, jednak wciąż szwankowała u nich skuteczność. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się jednobramkowym zwycięstwem BKS-u, to w ostatniej minucie meczu gola, po wrzutce z rzutu rożnego, zdobył Kamil Święcki, zapewniając swojej drużynie jeden punkt.

- Gospodarze, którzy walczą o utrzymanie, zagrali z dużą determinacją i niestety przewyższali nas tym elementem. W naszej drużynie szwankowała natomiast skuteczność, przez co z Lublina nie udało nam się wywieźć kompletu punktów - powiedział trener Korony Marek Graba.

Dla żółto-czerwonych było to czwarte spotkanie z rzędu bez porażki. Łącznie w tych meczach kielczanie zdobyli 18 bramek, tracąc jedynie trzy.

Następne spotkanie podopieczni trenerów Michała Gębury i Marka Graby rozegrają w niedzielę, 3 listopada , kiedy na własnym boisku zmierzą się z liderem rozgrywek, Cracovią. Początek tego spotkania o godz. 12:00.