CLJ U-15: Wysokie zwycięstwo Koroniarzy

KKP Korona Kielce w 11. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 pokonała na własnym boisku Akademię Piłkarską 21 aż 6:0! Trzy bramki dla żółto-czerwonych zdobył Filip Wolski, po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Maciej Oziębło, Jakub Kowalski i Damian Wawszczyk.

KKP Korona - Akademia Piłkarska 21 6:0 (1:0)

Bramki: 28' Oziębło, 46', 60', 79' Wolski, 49' Kowalski, Wawszczyk 80'.

KKP Korona U-15: Piątkowski (58' Mazur) - Dąbski (41' Żmudziński), Sobieniak, Zdyb (61' Kozubek), Pawłowski, Juszczyk (58' Nowak), Oziębło (61' Łukawski), Kowalski (50' Wawszczyk), Gębka (58' Michta), Krzemiński, Wolski.

Od początku meczu górą byli kielczanie, którzy częściej utrzymywali się przy piłce, szukając swoich szans pod polem karnym rywali. Tych nie brakowało, jednak do przerwy żółto-czerwoni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem, a autorem gola był Maciej Oziębło.

Po zmianie stron Koroniarze całkowicie przejęli inicjatywę. Najpierw w 46. minucie bramkę na 2:0 zdobył Filip Wolski, a kilkadziesiąt sekund później kolejne trafienie zanotował Jakub Kowalski. W następnych minutach kielczanie wciąż dominowali, czego efektem było skompletowanie przez Wolskiego hat-tricka oraz gol w ostatniej minucie meczu, którego autorem był Damian Wawszczyk.

- Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Zespół przez większą część spotkania dobrze realizował przekazane założenia. Dzięki temu przyzwoicie wyglądał nasz atak pozycyjny, co przełożyło się na wiele okazji do zdobycia bramki. W końcu przeciwnik, który przyjechał do nas na mecz i nie ograniczał się jedynie do wybijania piłki a próbował również kreować swoje sytuacje. My możemy cieszyć się z trzech punktów i z optymizmem patrzeć na końcówkę rundy jesiennej - mówili po tym spotkaniu trenerzy Michał Stachura i Kamil Mech.

Kolejny mecz młodzi piłkarze Korony rozegrają w czwartek, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Wisłą Kraków. Początek tego starcia o godzinie 14:00.