Udany rewanż na Miedziowych. Korona wygrywa z Zagłębiem!

Piłkarze Korony wygrali 1:0  z Zagłębiem Lubin w sobotnim meczu otwierającym 14. kolejkę PKO Ekstraklasy. Tym zwycięstwem żółto-czerwoni zrewanżowali się Miedziowym za porażkę z końca września, po której lubinianie awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Skrót meczu:

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)

Bramki: 20' Papadopulos.

Korona: Kozioł - Spychała, Kovacević, Marquez, Gardawski - Lioi (72' Żyro), Gnjatić, Żubrowski, Cebula - Djuranović (80' Radin), Papadopulos (69' Pucko).

Zagłębie: Hładun - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić - Zivec, Poręba (62' Sirk), Starzyński, Slisz, Bohar - Szysz.

Żółte kartki: Żubrowski, Gnjatić, Kovacević - Balić, Kopacz.

Faworytem sobotniego meczu byli goście, którzy po 13. kolejkach PKO Ekstraklasy, z dorobkiem 18 punktów, plasowali się na 10. pozycji i wyprzedzali kielczan o dziesięć "oczek". Bilans spotkań również przemawiał za Miedziowymi, którzy w dotychczasowych 36 potyczkach zanotowali 17 zwycięstw i 11 remisów.

W porównaniu do ostatniej ligowej kolejki, trener Martin Sevela dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie - od pierwszych minut pojawili się Łukasz Poręba i Sasa Balić, którzy zastąpili Damiana Oko oraz pauzującego za nadmiar żółtych kartek Jakuba Tosika. Z kolei szkoleniowiec żółto-czerwonych Mirosław Smyła postawił na tych samych piłkarzy, co w meczu z Piastem.

W pierwszych minutach z dużo lepszej strony pokazali się kielczanie, którzy zepchnęli rywali do obrony. Żółto-czerwoni blisko objęcia prowadzenia byli już w 4. minucie, kiedy z rzutu wolnego piłkę na krótki słupek dograł Cebula, ale w ostatniej chwili futbolówkę skutecznie wybił jeden z obrońców Miedziowych. Trzy minuty później na listę strzelców wpisać mógł się Michael Gardawski, ale jego strzał z ponad 20 metrów na rzut rożny zdołał wybić Hładun.

Z upływem kolejnych minut Koroniarze wciąż utrzymywali się przy piłce, szukając okazji na zdobycie bramki. Taka nadarzyła się w 20. minucie, kiedy po prostopadłym podaniu od Adnana Kovacevicia, futbolówkę w pole karne dograł Andres Lioi, tam Uros Djuranović zgrał ją jeszcze do Michala Papadopulosa, który pewnym strzałem otworzył wynik meczu.

Po zdobyciu przez żółto-czerwonych gola, goście zaatakowali większą liczbą zawodników, próbując jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Do przerwy szanse bramkowe stworzyli sobie Sasa Zivec i Patryk Szysz, ale w obydwu przypadkach skutecznie powstrzymali ich piłkarze Korony.

Po zmianie stron jako pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze. Po wymianie kilku podań, Ivan Marquez zgrał futbolówkę na głowę Djuranovicia, ale Czarnogórzec uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Hładuna. Kilkadziesiąt sekund później na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Papadopulos, jednak i tym razem pewnie interweniował bramkarz Zagłębia.

W kolejnych minutach tempo meczu osłabło, a obydwie drużyny miały spory problem z przedarciem się pod pole karne rywala. Dopiero w 74. minucie Filip Starzyński próbował strzałem z dystansu zaskoczyć bramkarza Korony, ale piłka odbiła się od jednego z kieleckich defensorów i przeleciała obok słupka. 120 sekund później z podobnej odległości uderzał Patryk Szysz, ale tym razem futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

W ostatnim kwadransie obydwie drużyny stworzyły sobie sytuacje bramkowe, jednak wynik nie uległ już zmianie i z kompletu punktów cieszyli się Koroniarze. Tym zwycięstwem kielczanie przerwali passę trzech porażek z rzędu, jednocześnie rewanżując się Miedziowym za przegraną w Pucharze Polski.