Hokejowy wynik juniorów młodszych

Zwycięstwem 4:3 zakończył się piątkowy mecz Korony Kielce U-17, która na wyjeździe mierzyła się z Podgórzem Kraków U-17. Dwa trafienia dla żółto-czerwonych zaliczył Grabarczyk, a po jednym golu dołożyli Kralka oraz Denarczyk.

Podgórze Kraków U-17 - Korona Kielce U-17 3:4 (0:1)

Bramki: 41', 70' Grabarczyk, 59' Kralka, 75' Denarczyk

Korona U-17: Sandach (45' Jóźwik) - Szczepanek (60' Stawecki), Nasidłowski (60' Skiba), Kudzia, Przybysławski, Stefański, Wójcik (60' Wierzchanowski), Grabarczyk, Głowacki (60' Denarczyk), Łoch (60' Matusiewicz), Kralka (60' Dziewięcki).

Mecz od samego początku układał się po myśli kielczan. Mimo stworzenia sobie kilku dogodnych okazji objęli prowadzenie dopiero w 41. minucie za sprawą Dawida Grabarczyka. Po przerwie obie drużyny na dobre rozwiązały worek z bramkami. Po niespełna godzinie gry żółto-czerwoni wygrywali już 2:0. Gola dla kieleckiego zespołu zdobył Bartosz Kralka.

Następne minuty tego meczu, to była już prawdziwa wymiana ognia. W ciągu kwadransa z wyniku 0:2, zrobiło 2:4. Dla Korony bramki zdobyli w tym okresie Grabarczyk oraz Denarczyk.

Od 75. minuty drużyna żółto-czerwonych musiała sobie radzić w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką ukarany został Grabarczyk. Gospodarze, grając w przewadze mocniej ruszyli do ataku, czego konsekwencją był zdobyty gol z rzutu karnego. Kielczanie również mieli szansę zdobyć bramkę z "jedenastki", ale niestety bramkarz wybronił strzał.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Koroniarzom udało się zainkasować komplet punktów. Dzięki wygranej żółto-czerwoni umocnili się na drugim miejscu w tabeli. W następnej kolejce podopieczni Michała Gębury oraz Marka Graby zmierzą się w Kielcach z Karpatami Krosno.