Wysoka porażka juniorów młodszych

W 14. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17 Korona Kielce przegrała z drużyną Karpat Krosno 1:5. Jedyną bramkę dla żółto-czerwonych zdobył Adrian Żyła.

Korona Kielce U-17 - Karpaty Krosno U-17 1:5 (0:2)

Bramki: 60' Żyła

Korona U-17: Mamla - Stawecki, Kudzia, Nasidłowski (46' Skiba), Szczepanek (46' Łubek), Przybysławski, Wójcik (46' Żyła), Głowacki (60' Kralka), Wierzchanowski, Łoch (55' Matusiewicz), Szczepański (46' Denarczyk)

Już od 2. minuty meczu Korona musiała sobie radzić w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został Marcel Kudzia. Drużyna Karpat szybko wykorzystała przewagę jednego zawodnika i na przerwę schodziła  z dwiema bramkami na swoim koncie.

W drugiej części spotkania, mimo gry w osłabieniu, żółto-czerwoni nie poddali się i stwarzali sobie okazję na zdobycie kontaktowej bramki. Udało im się to w 60. minucie, kiedy to gola strzelił wprowadzony po przerwie Adrian Żyła. Na niewiele się to zdało, ponieważ goście tego dnia byli bardziej skuteczni i ostatecznie wygrali to spotkanie 5:1.

To było ostatnie spotkanie podopiecznych Michała Gębury i Marka Graby przed przerwą zimową. Kielczanie na półmetku rozgrywek zajmują 2. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 grupy D.