Koroniarze zagrają w Makroregionalnej Lidze U-19!

Drugi zespół juniorów starszych pokonał w niedzielnym spotkaniu barażowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5:0 i awansował do Makroregionalnej Ligi U-19. W pierwszym wyjazdowym meczu górą również byli żółto-czerwoni, zwyciężając 1:0.

Korona Kielce U-19 - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski U-19 5:0 (1:0)

Bramki: 38' Ł. Górski, 50' Rogoziński (z karnego), 53' Śliwa, 76' Jagła, 80' Płocica.

Korona U-19: Dutka (70' Zawierucha) - Skupień (45' Święcki), Kiełb, Dela, Klapa, Dziubek, Żądło (51' Świecarz), Tomczyk (45' Płocica), Rogoziński, Ł. Górski (55' Zwoźny), Śliwa (65' Jagła).

W niedzielnym spotkaniu, które rozegrano na boisku przy ul. Prostej w Kielcach, Koroniarze od razu stworzyli sobie przewagę, przeprowadzając kilka groźnych akcji. Szansę na zdobycie bramki mieli m.in. Paweł Tomczyk i Maciej Żądło, jednak po ich próbach wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero  w 38. minucie żółto-czerwonym udało się wyjść na prowadzenie, a autorem gola był Łukasz Górski.

W drugiej połowie kielczanie wciąż dominowali, o czym świadczy fakt, że po zmianie stron rywale nie zdołali oddać ani jednego strzału na bramkę Korony. Z kolei żółto-czerwoni atakowali coraz odważniej, czego efektem były kolejne trafienia. Najpierw na 2:0 podwyższył w 50. minucie Kacper Rogoziński, który wykorzystał podyktowany po faulu na nim rzut karny. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Kacper Śliwa, a w ostatnim kwadransie po bramce dołożyli Grzegorz Jagła i Szymon Płocica.

- Do zdobycia przez nas pierwszej bramki, przeciwnicy ograniczyli się głównie do przeszkadzania i wybijania piłki, a my praktycznie nie schodziliśmy z ich połowy. W drugich 45 minutach rywale nie oddali nawet strzału, co pokazuje dzisiejszą różnicę. Pomimo wyniku 5:0 mogliśmy pokusić się nawet o jeszcze wyższe zwycięstwo - podkreślił trener Korony Krzysztof Mądzik.

W pierwszym meczu barażowym, który rozegrano 9 listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim, górą również byli kielczanie, wygrywając to spotkanie 1:0. Autorem bramki był Marcin Dziubek.

Rozgrywki Makroregionalnej Ligi U-19 rozpoczną się w marcu i potrwają do połowy czerwca.

Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Mądzika było to ostatnie w tym roku spotkanie. Wcześniej Koroniarze, z dorobkiem 23 punktów, zajęli pierwsze miejsce w grupie 1. Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych.

- Naszym celem na jesień było zwycięstwo w grupie, a później w barażach chcieliśmy udowodnić, że jesteśmy najlepszą drużyną w województwie i to się udało. W przyszłej rundzie na pewno czekają nas trudniejsze spotkania i będą one bardziej wyrównane - podsumował trener Mądzik.