Porażka juniorów starszych na zakończenie tegorocznych zmagań

Bez punktów wracają do Kielc zawodnicy Korony, którzy przegrali z Górnikiem Zabrze 0:2. Obie bramki zostały zdobyte z rzutów karnych. Podopieczni Pawła Czai kończyli ten mecz w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką ukarany został Jakub Rybus.

Górnik Zabrze U-18 - Korona Kielce U-18 2:0 (0:0)

Bramki: 57'(k), 89'(k) Lukoszek.

Górnik U-18 (skład wyjściowy): Neugebauer - Martuszewski, Pawlak, Wingralek, Macedoński - Lukoszek, Dziedzic, Flak, Pranica, Grudziński, Kołodziejczyk.

Korona U-18: Drej - Cukrowski, Kiełb, Kośmicki, Skupień - Słabosz (71' R. Turek), K. Turek, Żądło (67' Gierczak), Strzeboński (63' Płocica), Konstantyn - Rybus (60' czerwona kartka).

W pierwszej połowie obie drużyny nie stworzyły sobie dogodnych okazji do objęcia prowadzenia w tym spotkaniu. Najlepszą szansę miał Igor Kośmiciki, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek bramki Górnika.

Po przerwie to gospodarzom udało się zdobyć gola. W 57. minucie za dotknięcie piłki ręką w polu karnym przez Jakuba Konstantyna, sędzia podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Lukoszek. Chwilę później kielczanie musieli sobie radzić w dziesiątkę. Czerwoną kartką za niesportowe zachowanie ukarany został Jakub Rybus.

Kielczanie za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania, ale grający w przewadze Górnik nie pozwolił przyjezdnym na zdobycie gola. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy, w 89. minucie sędzia dopatrzył się nieprzepisowego zagrania w polu karnym Korony i drugi raz wskazał na jedenasty metr. Do piłki ponownie podszedł Lukoszek i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.

To był ostatni mecz podopiecznych Pawła Czai w Centralnej Lidze Juniorów U-18 przed przerwą. Kolejne spotkanie żółto-czerwoni rozegrają na początku marca, kiedy na własnym boisku zmierzą się z Cracovią.