Podziałem punktów zakończyło się dla Koroniarzy pierwsze w tym roku ligowe starcie. W sobotę kielczanie bezbramkowo zremisowali na Suzuki Arenie z Górnikiem Zabrze w 21. kolejce PKO Ekstraklasy.

Korona: Kozioł - Spychała, Kovacević, Marquez, Szymusik - Cebula (71' Kiełb), Radin, Żubrowski, Pacinda (90' Lisowski) - Pucko, Cecarić.

Górnik: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza - Jirka (82' Zapolnik), Matuszek, Manneh (59' Matras), Wolsztyński (59' Kopacz), Jimenez - Angulo.

Żółte kartki - Pacinda, Radin - Matuszek.

Żółtą kartką ukarany został również trener Górnika, Marcin Brosz.

Po ponad sześciu tygodniach zimowej przerwy, w sobotę Koroniarze powrócili do ligowych zmagań. Ich rywalem był zespół z Zabrza, który w pierwszej rundzie pewnie pokonał kielczan 3:0, stąd na rewanżowe starcie podopieczni trenera Mirosława Smyły wychodzili podwójnie zmotywowani.

W wyjściowej jedenastce szkoleniowiec Korony zdecydował się posłać m.in. Bojana Cecaricia, a na ławce rezerwowych znalazł się Jacek Kiełb. W kadrze zabrakło pauzujących za kartki Rodrigo Zalazara i Ognjena Gnjaticia, a także zmagających się z urazami m.in. Michaela Gardawskiego i Nemanji Mileticia. W zespole Górnika nie zagrał z kolei niedawno pozyskany Roman Prochazka, który w ostatnim czasie nabawił się drobnego urazu.

Sobotni mecz rozpoczął się minutą ciszy. W pierwszym kwadransie aktywniejsi byli goście, którzy na prowadzenie mogli wyjść już w  4. minucie, jednak problem z przyjęciem futbolówki miał Igor Angulo, przez co ostatecznie grę rzutem od bramki wznowił Marek Kozioł.

Korona odpowiedziała w 16. minucie, kiedy po indywidualnej akcji Matej Pucko dograł piłkę do Erika Pacindy, ten zdecydował się na uderzenie z dystansu, które trafiło w ręce Martina Chudego. W kolejnych minutach częściej atakowali jednak zabrzanie. Podopieczni trenera Marcina Brosza próbowali zaskoczy bramkarza Korony strzałami z dalszej odległości, jednak Matuszek uderzył niecelnie, a kilka chwil później próbę Jimeneza zdołał zablokować Adnan Kovacević.

Przed przerwą kielczanie stworzyli sobie jeszcze jedną akcję bramkową, kiedy po podaniu Radina na strzał z kilku metrów zdecydował się Cecarić, ale ostatecznie piłkę przejął Chudy. Chwilę później trafienie dla gości zanotować mógł Łukasz Wolsztyński, którego jednak uderzenie futbolówki głową pewnie wybronił Kozioł.

W drugiej połowie jako pierwsi groźnie zaatakowali Górnicy. W 50. minucie Erik Jirka poradził sobie z dwoma obrońcami Korony, oddał strzał sprzed pola karnego, który na rzut rożny sparował Kozioł. Kielczanie odpowiedzieli cztery minuty później, kiedy do rzutu wolnego z okolic 20 metra podszedł Pacinda, jednak piłka uderzona przez Słowaka poszybowała nad bramką rywali. Kilka minut później pomocnik Korony znów mógł wpisać się na listę strzelców, jednak wówczas świetną interwencją przy jego próbie popisał się Chudy.

Później częściej przy piłce utrzymywali się kielczanie, jednak goście skutecznie wyczekiwali swoich szans na przeprowadzenie kontrataków. W 63. minucie, po stracie Ivana Marqueza, piłkę przejął Jimenez i po kilku sekundach oddał strzał, który ostatecznie był niecelny. Kilka chwil później do strzału z kilku metrów doszedł Jirka, jednak i tym razem futbolówka poszybowała obok bramki Korony.

W samej końcówce blisko objęcia prowadzenia byli zabrzanie, jednak najpierw przy próbie Kopacza świetną interwencją popisał się Kozioł, a kilka minut później piłkę uderzoną przez Angulo z linii bramkowej wybił Mateusz Spychała. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który był 10 podziałem punktów w dotychczasowej rywalizacji obydwu drużyn.