Raków dopiął swego. Częstochowianie udanie rewanżują się Koronie

Pierwszy raz w tym sezonie piłkarze Korony Kielce musieli uznać wyższość tegorocznego beniaminka rozgrywek, Rakowa Częstochowa. We wtorkowym meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy kielczanie przegrali na Suzuki Arenie 0:1, po bramce Piotra Malinowskiego.

Korona Kielce - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramki: 5' Malinowski.

Korona: Kozioł - Szymusik (83' Długosz), Kovacević, Tzimopoulos, Gardawski - Lioi (51' Lisowski), Radin, Forsell, Gnjatić , Kiełb (69' Górski) - Papadopulos.

Raków: Szumski - Piątkowski, Kościelny, Petrasek, Tudor (58' Bartl) - Schwarz, Sapała, Tijanić (77' Oziębała), Kun - Malinowski (80' Bator), Musiolik.

Żółte-kartki: Kiełb, Gardawski - Szumski, Piątkowski, Schwarz, Kościelny, Tudor, Sapała.

Żółtą kartką ukarany został również trener Rakowa, Marek Papszun.

Faworytem wtorkowego meczu na Suzuki Arenie byli goście, którzy po 31. kolejkach plasowali się na 10. lokacie, mając aż 14 punktów przewagi nad 14. kielczanami. W bezpośredniej rywalizacji lepiej jednak w tym sezonie spisywali się Koroniarze, którzy odnotowali dwa zwycięstwa - 1:0 w Bełchatowie (gdzie swoje spotkania rozgrywa Raków) oraz 3:0 w Kielcach.

Po ponad trzech miesiącach od ostatniego starcia z ŁKS-em Łódź (9 marca), na Suzuki Arenie znów pojawili się kibice, którzy pierwszą groźną akcję obejrzeli już 70 sekund po rozpoczęciu spotkania. Wówczas, po prostopadłym podaniu od Szymusika, do piłki na prawym skrzydle doszedł Kiełb, dograł ją na piąty metr do wbiegającego Andresa Lioiego, ale świetną paradą popisał się bramkarz Rakowa, broniąc to uderzenie. Goście odpowiedzieli trzy minuty później, gdy po błędzie kieleckiej defensywy, Piotr Malinowski znalazł się z futbolówką tuż przed Markiem Koziołem i precyzyjnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po tak złym początku meczu, Koroniarze natychmiast ruszyli do odrabiania strat, jednak obrona Rakowa prezentowała się na tyle skutecznie, że żółto-czerwoni rzadko dochodzili do strzałów. Do sporego wysiłku Jakub Szumski został zmuszony dopiero przy rzucie wolnym wykonanym przez Petteriego Forsella, kiedy nie zdołał opanować uderzonej przez niego futbolówki, ale tę, na szczęście dla gości, wybił jeden defensorów czerwono-niebieskich.

Drugą połowę lepiej zaczęli częstochowianie, którzy w 49. minucie po raz drugi umieścili piłkę w siatce, jednak w momencie podania strzelec bramki Patryk Kun był na spalonym i ostatecznie grę wznowił Kozioł. Kilka minut później pomocnik Rakowa znów posłał piłkę do bramki, ale i w tym przypadku arbiter dopatrzył się spalonego u któregoś z podopiecznych trenera Papszuna. Koroniarze odpowiedzieli kilkadziesiąt sekund po tej akcji, gdy z ostrego kąta na strzał zdecydował się Michal Papadopulos, ale ostatecznie wywalczył rzut rożny z którego nie wiele wynikło.

Złocisto-krwiści do ostatniej minuty próbowali odmienić losy tego spotkania, jednak w ich szeregach najczęściej zawodziła skuteczność, przez co bramkarz Rakowa nie był zmuszany do częstych interwencji. W samej końcówce kielczanie wywalczyli jeszcze rzut wolny z okolic 20. metra, ale Forsell uderzył w mur. Chwilę później Fin dograł futbolówkę z rzutu rożnego na piąty metr do Papadopulosa, ten uderzył w światło bramki, jednak w ostatnim momencie skutecznie interweniował jeden z obrońców gości, ratując swojej drużynie komplet punktów.