| Rezerwy

Zwycięstwo rezerw i awans do finału Okręgowego Pucharu Polski!

Korona II Kielce pokonała we wtorek w meczu półfinałowym Okręgowego Pucharu Polski Neptuna Końskie 5:0. W finale żółto-czerwoni zmierzą się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Korona II Kielce - MKS Neptun Końskie 5:0 (1:0)

Bramki: 41' Petrović, 59', 76' Rybus, 75' Przybysławski, 83' Piróg.

Korona II: Sandach - Więckowski, Seweryś, Sewerzyński, Bujak (74' Malec) - Grabarczyk (82' Turek), Lisowski P., Jopkiewicz (41' Szałas), Petrović (70' Przybysławski), Rybus (77' Gromulski) - Piróg.

Neptun: Herda - Skoczylas (53' Sztandera), Wojna, Sierszyński, Markowicz - Kwiecień, Zacharski, Armata, Urban (71' Sroka) - Kotarzewski, Słaby.

Żółte kartki: Piróg, Lisowski, Grabarczyk.

W pierwszej połowie częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Korony, jednak to goście stworzyli sobie więcej sytuacji strzeleckich. Najpierw na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Karol Armata, jednak posłał ją nad poprzeczką. Później wynik meczu otworzyć mógł Jakub Urban, który po wyjściu Adriana Sandacha miał przed sobą pustą bramkę, alenie sięgnął futbolówki, z kolei kilka minut później Patryk Kwiecień urwał się obrońcom Korony, jednak oddał niecelny strzał, po którym grę wznowił golkiper.

Z upływem kolejnych minut Koroniarze zaczęli grać nieco odważniej, co szybko przełożyło się na sytuacje. Okazję do zdobycia gola mieli m.in. Piotr Lisowski i Artur Piróg, ale świetnie przy ich próbach interweniował Łukasz Herda. Kiedy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się bezbramkowym remisem, to w 41. minucie na prowadzenie wyszli kielczanie, gdy po dograniu piłki z rzutu rożnego pięknym strzałem głową umieścił ją w siatce Zvonimir Petrović.

Po zmianie stron częściej pod bramką przeciwnika gościli Koroniarze, którzy dość szybko mogli podwyższyć prowadzenie po strzałach Piróga i Dawida Szałasa, ale obydwie próby okazały się niecelne. Chwilę później przed jeszcze lepszą okazją stanął Lisowski, po którego uderzeniu futbolówka odbiła się od poprzeczki, nie przekraczając całym obwodem linii bramkowej.

Szczęście do kielczan uśmiechnęło się za to w 59. minucie, kiedy po szybkim kontrataku Lisowski dograł piłkę do Jakuba Rybusa, a ten bez problemu poradził sobie z obrońcami Neptuna i skierował futbolówkę do bramki. Zdobyty gol nie zaspokoił apetytu kielczan, którzy w 75. minucie prowadzili już 3:0 po bramce Jakuba Przybysławskiego, a niespełna 60 sekund później kolejny raz na listę strzelców wpisał się Rybus. Po tym trafieniu goście całkowicie oddali inicjatywę, co pewnie wykorzystali Koroniarze, gdy piłę w siatce umieścił Artur Piróg.

W samej końcówce obydwa zespoły próbowały jeszcze pokonać bramkarza rywali, jednak wynik nie uległ już zmianie i z awansu do finału rozgrywek cieszyli się kielczanie. O zwycięstwo w Okręgowym Pucharze Polski podopieczni trenera Sławomira Grzesika powalczą z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, które pokonało w półfinale Wisłę Sandomierz 2:1.