| Sparing

Pewna wygrana Rakowa w sparingu z Koroną

Nieudany początek przedsezonowych sparingów dla Korony. Kielczanie przegrali w Warce z Rakowem Częstochowa 0:5.

Raków Częstochowa - Korona Kielce 5:0 (2:0)

Bramki: 22' Gutkovskis, 43' Petrasek, 51', 57' Forbes, 80' Malinowski

Raków: (I połowa) Szumski - Piątkowski, Petrasek, Mikołajewski - Tudor, Sapała, Poletanović, Tijanić, Cebula, Bartl - Gutkovskis

(II połowa) Pindroch - Piątkowski, Niewulis, Mikołajewski - Malinowski, Lederman, Schwarz, Kaczmarek (62' Bator), Kun - Brown Forbes, Musiolik

Korona: Osobiński (46' Kozioł), Szymusik (60' Spychała), Tzimopoulos (41' Pierzchała), Kiecz (78' Seweryś), Kordas - Szelągowski (65' Sowiński)i, Kaczmarski (70' Jopkiewicz), Petrović (20' Poźniak), Cetnarski (60' Sewerzyński), Kiełb (70' J. Górski), Firlej (55' D. Lisowski)

W kadrze na sparing z Rakowem znalazło się trzech testowanych zawodników. Trener Maciej Bartoszek postanowił sprawdzić wychowanka, obrońcę Krzysztofa Kiercza (ostatnio Stal Stalowa Wola) oraz pomocników Mateusza Cetnarskiego (łotewski FK Tukums 2000) i Kamila Poźniaka (niemiecki Greifswalder FC).

Spotkanie od początku toczyło się w dobrym tempie. Stroną dominująca w pierwszych minutach byli jednak rywale. Raków szybko rozgrywał piłkę, często gościł w okolicach pola karnego Korony. W 20. minucie częstochowianie objęli prowadzenie, gdy mocnym strzałem Jakuba Osobińskiego pokonał nowy nabytek Rakowa Vladislavs Gutkovskis.

Po straconej bramce lepiej zaczęli się prezentować kielczanie. Korona wreszcie przeniosła ciężar gry na połowę rywali, zaczęła stwarzać sobie okazje strzeleckie. Najbliżej zdobycia gola w 30. minucie był Maciej Firlej, ale jego uderzenie z linii pola karnego było minimalnie niecelne. W końcówce pierwszej połowy ponownie do głosu doszedł jednak Raków. I w 43. minucie częstochowianie podwyższyli wynik. Raków znakomicie rozegrał rzut rożny, a piłkę głową do siatki skierował kapitan Tomas Petrasek.

Po zmianie stron podopieczni Marek Papszuna szybko po raz trzeci znaleźli drogę do kieleckiej bramki. W 51. minucie po kolejnym szybkim ataku akcję wykończył Felico Brown Forbes. Były napastnik Korony najpierw trafił w słupek, ale poprawka wylądowała już w siatce. Sześć minut później Brown Forbes podwyższył na 4:0 dla Rakowa. Tym razem Kostarykanin był nieupilnowany w polu karnym i po dośrodkowaniu z lewej strony strzałem głową pokonał Marka Kozioła.

Korona mimo niekorzystnego wyniku dążyła do zdobycia co najmniej honorowego gola. Kielczanom udało się stworzyć kilka niezłych sytuacji, ale w decydujących momentach brakowało im spokoju w polu karnym Rakowa. Bardzo bliski zdobycia bramki był m.in. Jakub Górski, ale jego uderzenie głową przeleciało tuż nad poprzeczką. Problemów z zamienianiem okazji na gole nie miał w tym meczu Raków. W 80. minucie częstochowianie zdobyli swojego piątego gola, gdy błąd w ustawieniu kieleckiej defensywy wykorzystał Piotr Malinowski.

W sobotę Koronę czekają kolejne gry kontrolne. W Woli Chorzelowskiej o godz. 17 kielczanie zagrają z ŁKS-em, a dwie godziny później w Mielcu ze Stalą.