Czterech piłkarzy odchodzi z Korony
Czterech zawodników pożegnało się z Koroną. Dziś kontrakty z kieleckim klubem rozwiązali Milan Radin, Luka Kukić, Paweł Sokół i Mateusz Spychała.
Milan Radin obowiązującą jeszcze przez rok umowę rozwiązał za porozumieniem stron. W przypadku Luki Kukicia, Pawła Sokoła oraz Mateusza Spychały klub skorzystał z zapisu o możliwości skrócenia kontraktu po spadku z PKO Ekstraklasy. Zawodnicy nie zgodzili się na proponowaną obniżkę zarobków.
Milan Radin w Koronie występował od początku ubiegłego sezonu. Serbski pomocnik w kieleckich barwach zagrał w 27 meczach, zdobył jednego gola (zwycięskiego w spotkaniu na Suzuki Arenie ze Śląskiem Wrocław) oraz zanotował jedną asystę.
Luka Kukić również był zawodnikiem Korony od lata 2019 roku. 24-letni chorwacki bramkarz zaliczył tylko jeden występ w pierwszej drużynie - w pucharowym meczu na Suzuki Arenie z Zagłębiem Lubin.
Paweł Sokół po powrocie z akademii Manchesteru City ponownie piłkarzem kieleckiego zespołu był od sezonu 2018/19. Łącznie w Ekstraklasie zaliczył dziewięć występów (7 w minionych rozgrywkach). Rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w drugoligowej Elanie Toruń.
Mateusz Spychała do Korony trafił latem ubiegłego roku ze Stali Mielec. W poprzednim sezonie zagrał w 24 meczach w PKO Ekstraklasie, 22 razy wybiegając w podstawowym składzie, a 20-krotnie spędzając na murawie pełne 90 minut.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za występy w żółto-czerwonych barwach oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej.