| Rezerwy

Pechowa porażka rezerw w Puławach

Rezerwy Korony przegrały drugie spotkanie z rzędu. Podopieczni Sławomira Grzesika po zaciętym meczu musieli w Puławach uznać wyższość Wisły. W trakcie 90 minut nie zabrakło jednak kontrowersji.

Wisła Puławy - Korona II Kielce 3:2 (1:0)

Bramki: 11' z karnego, 78' Puton, 66' Kiczuk - 51' Piróg, 82' Przybysławski

Korona II: Osobiński - Prętnik (46' Turek), Seweryś, Kośmicki, Bujak - J. Górski (67' Przybysławski), Sewerzyński, Jopkiewicz (44' Słabosz), D. Lisowski, P. Lisowski (67' Konstantyn) - Piróg (55' Rybus)

Mecz źle rozpoczął się dla kielczan. Wisła już w 11. minucie po trafieniu z rzutu karnego Krystiana Putona otworzyła wynik. Trzeba jednak zaznaczyć, że "jedenastka" podyktowana przez arbitra była mocno kontrowersyjna. Korona do przerwy prowadziła grę, dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nie potrafiła zdobyć gola.

To podopiecznym trenera Grzesika udało się sześć minut po wznowieniu gry w drugiej części. Rezerwowy Dawid Słabosz idealnie dograł w pole karne, a głową piłkę do siatki skierował Artur Piróg. Korona ruszyła do przodu, ale już chwilę później musiała radzić sobie w osłabieniu. Znów przy kontrowersyjnej decyzji sędziego, który za wątpliwy faul pokazał czerwoną kartkę Radosławowi Turkowi.

Wisła z gry w przewadze skorzystała w 66. minucie, gdy gospodarzy na prowadzenie przywrócił Rafał Kiczuk. W 78. minucie było już 3:1 dla puławian, ponownie po trafieniu Putona.

Ale Korona nie zamierzała rezygnować z walki o korzystny wynik. W 82. minucie po szybkiej akcji i asyście Dawida Lisowskiego, kontaktowego gola zdobył Jakub Przybysławski. Kielczanie raz jeszcze mocniej zaatakowali, co chwila goszcząc w okolicach pola karnego Wisły. W doliczonym czasie to jednak rywale byli bliżsi zdobycia swojej czwartej bramki. Rzut karny sprokurował Jakub Osobiński, ale golkiper Korony wyczuł intencje Krystiana Putona.

- Bardzo szkoda nam straty tych punktów, bo absolutnie chłopcy nie zasłużyli na porażkę. W przekroju całego meczu byli zespołem lepszym, bardziej zorganizowanym. Wisła poza stałymi fragmentami praktycznie w ogóle nie potrafiła nam zagrozić. Niestety do naszej porażki cegiełkę dołożył również arbiter, który podejmował bardzo kontrowersyjne decyzje - ocenił Maciej Śmiech, drugi trener kieleckich rezerw.

W 4. kolejce Korona II na stadionie przy Szczepaniaka będzie podejmowała Sokoła Sieniawę. Początek meczu w niedzielę o godz. 16.