| Rezerwy

Rezerwy Korony rozgromiły Podlasie!

Piłkarze Korony II Kielce udanie zrehabilitowali się za ostatnią porażkę w rozgrywkach trzeciej ligi. Podopieczni trenera Sławomira Grzesika przez cały mecz dominowali nad rywalem z Białej Podlaskiej i ostatecznie zwyciężyli 8:0.

Korona II Kielce - Podlasie Biała Podlaska 8:0 (5:0)

Bramki: 14', 21', 38' Firlej, 32', 38' Sowiński, 49', 66' Górski, 62' Długosz

Korona II: Sandach - Więckowski, Prętnik, Szarek, Kordas (72' Malec) - Długosz, P. Lisowski, Petrović (63' Jopkiewicz), Sowiński (46' Basiuk), D. Lisowski (46' Górski) - Firlej (63' Piróg).

Podlasie: Kasperek (46' Krasowski)  - Skrodziuk (46' Olszewski) , Szabaciuk, Kosieradzki, Całka (46' Duduś) - Mierzwiński, Nieścieruk (84' Warda), Martynek, Jemioł (61' Waśkiewicz)  - Chmielewski, Dmitruk.

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando podopiecznych trenera Sławomira Grzesika, którzy ewidentnie chcieli zmazać plamę po ostatniej porażce 1:6 z Avią Świdnik.

Już w 14. minucie kielczanie dopięli swego. Po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z obrońców Podlasia sędzia podyktował rzut karny, który skutecznie egzekwował napastnik Maciej Firlej.

Siedem minut później w pole karne Podlasia wbiegł pomocnik Korony Wiktor Długosz, który został zahaczony przez bramkarza gości Oskara Kasperka i arbiter ponownie wskazał na 11. metr. Do karnego podszedł Maciej Firlej i nie pomylił się, zdobywając swojego drugiego gola w meczu.

W 32. minucie gospodarze zdobyli kolejną bramkę. W polu karnym znalazł się Mateusz Sowiński, który delikatną podcinką pokonał wychodzącego z bramki Kasperka.

Kielczanie całkowicie zdominowali swoich rywali, czego potwierdzeniem były dwa gole strzelone w odstępie niecałych trzech minut. W 38. minucie klasycznego hat-tricka na koncie miał już Maciej Firlej, zaś chwilę później swoją drugą bramkę zdobył Mateusz Sowiński.

Po pięciu minutach drugiej połowy było już 6:0 dla Korony. Rezerwowy Jakub Górski wykorzystał przestrzeń w polu karnym i mocnym strzałem pokonał Wiktora Krasowskiego.

Przewaga kielczan w tym meczu nie podlegała dyskusji czego dowodem były kolejne dwa gole zdobyte w 62. i 66. minucie odpowiednio przez Wiktora Długosza i Jakuba Górskiego.

Do końca meczu zawodnicy trenera Grzesika starali się zdobyć następną bramkę, jednak nie byli już w stanie pokonać bramkarza gości Wiktora Krasowskiego.

W 11. kolejce rozgrywek trzeciej ligi rezerwy Korony na wyjeździe zmierzą się z KSZO 1929 Ostrowiec (sobota, godz. 16.).