Progres Termaliki w XXI wieku
Ostatnia dekada jest dla Termaliki najlepszym okresem w całej historii klubu. Od 2010 roku, kiedy niecieczanie po raz pierwszy awansowali do I ligi, zaliczyli w niej już siedem sezonów, a przez trzy występowali w Ekstraklasie.
Zarzewie profesjonalnej drużyny piłkarskiej w Niecieczy miało miejsce około 1922 roku, gdy tuż po zakończeniu I wojny światowej miejscowi mężczyźni zaczęli uprawiać tę dyscyplinę sportu. Co ciekawe zawodnicy nie posiadali wówczas jednolitych strojów piłkarskich, każdy gracz nosił swoją prywatną koszulkę, spodenki oraz buty.
Wybuch II wojny światowej przerwał funkcjonowanie wszelakich organizacji sportowych. Dopiero po wojnie, w 1947 roku w Niecieczy powstał Ludowy Zespół Sportowy, a boisko przeniesiono na miejsce, na którym dziś stoi nowoczesny stadion Bruk-Betu Termaliki.
Przez kolejne lata klub z województwa małopolskiego rozgrywał mecze w różnych klasach rozgrywkowych, jednak nie na szczeblu centralnym. Działalność sportowa była również na jakiś czas zawieszana, a później wznawiana.
Dobra passa "Słoni"
Pod koniec XX wieku drużyna zaczęła funkcjonować bardziej profesjonalnie, przez kilka lat grała w klasie A, a od sezonu 2004/05 do 2010/11, co rok notując awans do wyższej ligi.
Kolejne pięć lat spędziła na zapleczu Ekstraklasy aż do sezonu 2015/16, kiedy to pierwszy raz w historii niecieczanie awansowali na najwyższy szczebel rozgrywkowy.
W 2018 roku, po trzech latach spędzonych w elicie, Bruk-Bet Termalica Nieciecza spadła do I ligi, w której występuje do dziś.
Kieleckie wątki
Na przestrzeni ostatnich lat wielu zawodników reprezentowało barwy klubów z Niecieczy oraz Kielc m.in. bramkarze Krzysztof Pilarz i Dariusz Trela, a także Pavol Stano, Akos Kecskes, Łukasz Cichos, Tomasz Foszmańczyk, Krzysztof Kiercz i Jakub Mrozik.
Od 2016 roku w drużynie z Małopolski występuje bardzo dobrze znany w Kielcach Vlastimir Jovanović, który rozegrał dla żółto-czerwonych 176 ligowych spotkań, a dla niecieczan już 129, co daje mu obecnie, szóste miejsce pod względem ilości występów w historii drużyny. Pozyskany w letnim okienku transferowym Przemysław Szarek, do Kielc trafił właśnie z Termaliki, w której występował przez cztery poprzednie sezony. W Kielcach grają także Jacek Kiełb i Rafał Grzelak, którzy niedawno również byli zawodnikami klubu z Niecieczy.
Znani trenerzy
Wyjątkowo ciekawie prezentuje się także kadra trenerska, która pracowała w Termalice na przestrzeni ostatnich lat. Klub z Niecieczy trenowało wielu znanych szkoleniowców jak Dusan Radolsky, Kazimierz Moskal czy Piotr Mandrysz. Przez kolejne lata pracowali tam także: Czesław Michniewicz, Jacek Zieliński, Marcin Kaczmarek, a od września 2017 do lutego 2018 roku Maciej Bartoszek.
W styczniu 2020 roku stery w Niecieczy przejął Mariusz Lewandowski. Postać bardzo dobrze znana, jednak na razie głównie ze swoich dokonań boiskowych: 66 razy wystąpił w reprezentacji Polski, a przez prawie dziesięć lat grał w ukraińskim Szachtarze Donieck, z którym sięgnął m.in. po Puchar UEFA.