Korona blisko wyjazdowego przełamania

Korona Kielce w piątej kolejce Fortuna 1 Ligi zremisowała z Miedzią Legnica 1:1. Kielczanie mieli w drugiej połowie rzut karny, jednak nie potrafili go wykorzystać i ostatecznie drużyny podzieliły się punktami.

Miedź Legnica - Korona Kielce 1:1 (0:1)

Bramki: 79' Zapolnik - 2' Gąsior

Miedź: Hewelt - Zieliński, Biernat, Mijusković, Tupaj - Łukowski (71' Bartkowiak), Matuszek (K), Tront, Roman (42' Śliwa) - Zapolnik, Drzazga (46' Panka).

Korona: Kozioł - Podgórski, Szarek, Szywacz, Kordas - Kiełb (K), Kaczmarski (81' Cetnarski), Gąsior, Thiakane (46' Długosz), Łysiak - Firlej (88' Piróg).

Żółte kartki: Matuszek, Panka, Biernat - Thiakane, Łysiak, Kaczmarski, Kozioł

Mecz w Legnicy kapitalnie zaczął się dla Korony. Już w drugiej minucie, po rzucie wolnym z prawej strony pola karnego, Paweł Łysiak dośrodkował piłkę wprost na głowę Marcela Gąsiora a ten pewnie skierował ją do bramki Miedzi.

Przez pierwszy kwadrans to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, jednak poza strzałem zza pola karnego w wykonaniu Krzysztofa Drzazgi, nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Marka Kozioła.

W 21. minucie kielczanie byli bardzo blisko strzelenia drugiego gola. Tym razem z lewej strony dogrywał Łysiak i po rykoszecie jednego z obrońców gospodarzy, piłka wylądowała na poprzeczce bramki.

Na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej części gry, bardzo dobry strzał z rzutu wolnego z około 20. metrów oddał Jakub Łukowski, jednak futbolówka minimalnie minęła słupek bramki Korony.

Chwilę później, podopieczni trenera Macieja Bartoszka mieli dwie doskonałe okazje do zdobycia gola. Po rzucie rożnym najpierw z prawej, później z lewej strony, swoje sytuacje mieli Marcel Gąsior oraz Kornel Kordas. Niestety żadnemu z nich nie udało się pokonać bramkarza Miedzi, który dwukrotnie popisał się świetną interwencją.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy kielczanie po raz kolejny zaatakowali. Świetną akcję lewą stroną przeprowadził rezerwowy Wiktor Długosz, który dograł piłkę do Jacka Podgórskiego, niestety jego strzał, jak i dobitka Macieja Firleja została zablokowana przez obrońców.

Gospodarze groźnie zaatakowali dopiero w 62. minucie. Po zagraniu z głębi pola, bramkę przewrotką próbował zdobyć Kamil Zapolnik, lecz strzał napastnika Miedzi minął bramkę Marka Kozioła.

W 68. minucie po kapitalnym rajdzie Wiktora Długosza, obrońca legniczan Marcin Biernat sfaulował w polu karnym pomocnika Korony i sędzia podyktował jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł Marcel Gąsior, niestety piłka po jego strzale przeleciała nad bramką Hewelta.

Na kilkanaście minut przed końcem spotkania, ręką w polu karnym zagrał jeden z obrońców Korony i sędzia odgwizdał drugi w tym meczu rzut karny, którego na gola zamienił Kamil Zapolnik, tym samym doprowadzając do wyrównania.

W 85. minucie z prawej strony dośrodkował Kornel Kordas, lecz piłka po strzale z półobrotu Pawła Łysiaka tylko musnęła poprzeczkę bramki gospodarzy.

Korona do samego końca próbowała zdobyć zwycięską bramkę, lecz ta sztuka się nie udała i Korona zremisowała z Miedzią Legnica 1:1.

W 6. kolejce Fortuna 1 Ligi (30 września o godz. 18.10) Korona na Suzuki Arenie podejmie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.