| Statystyki

Korona w liczbach. Co mówią statystyki na półmetku jesieni?

Za piłkarzami Korony już niemal połowa rundy jesiennej sezonu 2020/21. W związku z przymusową przerwą w rozgrywkach prezentujemy statystyki kieleckiej drużyny po ośmiu spotkaniach Fortuna 1 Ligi.

76-90+ minuta: 2 zdobyte, 2 stracone

Jak widać po statystykach kielczanie najwięcej bramek strzelają w pierwszych piętnastu minutach (3 gole), ale również w ostatnim fragmencie spotkań (2). Natomiast tracą najwięcej w drugim kwadransie swoich potyczek, a także w początkowych minutach drugiej odsłony (3). Rzuca się natomiast w oczy problem ze skutecznością w środkowej fazie spotkań - między 31., a 75. minutą podopieczni trenera Macieja Bartoszka nie zdobyli w tym sezonie jeszcze żadnej bramki.

Gole:

2 - Emile Thiakane

1 - Jacek Kiełb, Marcel Gąsior, Paweł Łysiak

Asysty:

3 - Jacek Podgórski

1 - Paweł Łysiak, Maciej Firlej, Emile Thiakane

Obecnie najlepszym strzelcem Korony w Fortuna 1 Lidze jest Senegalczyk Emile Thiakane, który ma na swoim koncie dwa gole. Po jednym strzelili Jacek Kiełb, Marcel Gąsior oraz Paweł Łysiak. Najlepszym asystentem w tym sezonie jest Jacek Podgórski, który posłał do swoich kolegów z drużyny już trzy decydujące podania.

Występy wychowanków:

522 minuty (7 występów) - Iwo Kaczmarski

295 minut (8 występów) - Wiktor Długosz

34 minuty (2 występy) - Jakub Górski

24 minuty (2 występy) - Mateusz Sowiński

14 minut (2 występy) - Artur Piróg

10 minut (1 występ) - Dawid Lisowski

2 minuty (1 występ) - Bartosz Prętnik

Zdecydowanym liderem pod względem występów wśród młodzieżowców jest Iwo Kaczmarski. 16-latek zaliczył do tej pory siedem meczów i uzbierał 522 minuty na boiskach Fortuna 1 Ligi. Wychowanek Korony sześć razy rozpoczynał spotkanie w podstawowym składzie. Jeden występ więcej ma Wiktor Długosz, jednak jego licznik minut spędzonych na boisku wynosi 295. Wśród młodzieżowców, aczkolwiek nie wychowanków, warto również wyróżnić Kornela Kordasa, który spędził na boisku 290 minut.

Najdłużej na boisku (nie uwzględniając wychowanków):

720 minut (8 występów) - Marek Kozioł

642 minuty (8 występów) - Przemysław Szarek

614 minut (8 występów) - Paweł Łysiak

602 minuty (8 występów) - Jacek Podgórski

564 minuty (7 występów) - Emile Thiakane

536 minut (7 występów) - Jacek Kiełb

535 minut (6 występów) - Remigiusz Szywacz

397 minut (7 występów) - Mateusz Cetnarski

362 minuty (5 występów) - Rafał Grzelak

361 minut (5 występów) - Marcel Gąsior

360 minut (4 występy) - Grzegorz Szymusik

347 minut (4 występy) - Themistoklis Tzimopoulos

290 minut (5 występów) - Kornel Kordas

289 minut (8 występów) - Maciej Firlej

234 minuty (5 meczów) - Zvonimir Petrović

76 minut (4 występy) - Piotr Basiuk

Trener Maciej Bartoszek najczęściej korzystał w tym sezonie z usług bramkarza Marka Kozioła, który rozegrał wszystkie osiem spotkań po 90 minut. Wśród graczy z pola również po osiem meczów mają Przemysław Szarek, Paweł Łysiak i Jacek Podgórski, którzy notowali odpowiednio 642, 614 i 602 minuty na boisku.