Porażka rezerw z Wisłoką

Rezerwy Korony przegrały na boisku przy ulicy Szczepaniaka z Wisłoką Dębica aż 0:3.

Korona II Kielce - Wisłoka Dębica 0:3 (0:1)

Korona II Kielce:
Drej - R. Turek, Kośmicki, Seweryś, Malec (78' Jopkiewicz) - Cukrowski (65' Przybysławski), K. Turek Dziubek (K), Sowiński (35' Grabarczyk), Konstatyn - Piróg

Wisłoka Dębica: Libera - Partyka (60' Cabała), Rębisz, Łanucha (K) (85' Fedan), Sojda, Makowski, Kamiński (85' Lubera), Prokop, Pawlak (60' Palonek), Król, Siedlik (72' Zygmunt)

Bramki: 6' Siedlik, 67' Kamiński, 81' Palonek

Żółte kartki: Dziubek, Seweryś, Jopkiewicz - Kamiński, Prokop, Lubera

Spotkanie lepiej zaczęli goście. W ósmej minucie po prostopadłym podaniu w pole karne do piłki dopadł Łukasz Siedlik, który minął Mikołaja Dreja i trafił do siatki.

Kielczanie byli w stanie odpowiedzieć dopiero w 25. minucie. Trójkową akcję Sowińśki - Piróg - Konstantyn kończył ten ostatni, ale golkiper Wisłoki pewnie złapał piłkę.

Kolejny pech spotkał Koronę tuż przed ostatnimi dziesięcioma minutami pierwszej połowy, ponieważ boisko z powodu urazu kolana musiał opuścić Mateusz Sowiński.

W 37. minucie znów zaatakowali przyjezdni. Groźny strzał na bramkę Korony oddał Damian Łanucha, ale dobrą interwencją popisał się kielecki bramkarz.

Pod koniec pierwszej połowy swoją szansę z rzutu wolnego starał się wykorzystać kapitan gości Łanucha, jednak pomocnik uderzył obok słupka.

W drugą połowę lepiej weszli piłkarze Sławomira Grzesika. Akcję w środku pola przeprowadził Michał Dziubek, który ograł dwóch rywali i podał do Jakuba Konstantyna, ale ten trafił wprost w bramkarza Wisłoki Tomasza Liberę.

Przez pierwsze 15 minut głównie atakowała Korona, ale strzały kieleckich piłkarzy były niecelne, albo prosto w golkipera dębiczan.

W 67. minucie Wisłoka zdobyła drugiego gola. Piłka po strzale Dariusza Kamińskiego odbiła się od jednego z obrońców Korony i zmyliła Mikołaja Dreja.

Kwadrans przed końcem Koroniarze mogli zdobyć gola kontaktowego. Karol Turek odebrał rywalowi piłkę przed polem karnym i wbiegł w "szesnastkę", ale za daleko sobie wypuścił futbolówkę.

Na 10 minut przed końcem goście zdobyli trzeciego gola, po podaniu z bocznej strefy boiska Kamila Rębisza, do siatki z najbliższej odległości trafił Tomasz Palonek.

W końcówce kielczanie starali się zdobyć honorowe trafienie, ale Wisłoka umiejętnie się broniła i nie dopuszczała Korony do swojej bramki.

W 18. kolejce (7 listopada o godz. 13) rezerwy Korony zagrają na wyjeździe z Lewartem Lubartów.