Korona pewnie wygrywa w Sosnowcu

W meczu 11. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 3:1. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale w 66. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Emile Thiakane.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 1:3 (0:2)

Bramki: 58' Małecki - 1' Grudziński (sam.), 29' Długosz, 71' Kiełb

Zagłębie: Stępniowski (46' Chorążka) - Ryndak (K) (83' Antonik), Duriska, Grudziński (68' Mularczyk), Gojny - Oliveira, Maia (46' Karbowy), Małecki, Pawłowski - Szwed, Nowak (46' Gregorio).

Korona: Kozioł - Szarek, Tzimopoulos, Szywacz, Kordas (83' Szymusik) - Podgórski (75' Petrović), Gąsior,  Kaczmarski, Długosz (83' Łysiak), Kiełb (K) (83' D. Lisowski) - Thiakane (86' Firlej).

Żółte kartki: Maia, Gojny, Szwed, Ryndak - Thiakane, Szarek

Piorunujący początek zanotowali w tym spotkaniu kielczanie. Około 20 sekund po pierwszym gwizdku, Emile Thiakane zagrał piłkę do nadbiegającego Wiktora Długosza. Pomocnik Korony oddał strzał, który najpierw odbił się od słupka, a później do bramki wepchnął ją obrońca Zagłębia Mateusz Grudziński.

W 18. minucie rzut wolny bardzo blisko pola karnego wywalczył Wiktor Długosz, ale strzał Jacka Kiełba, mimo iż był mocny, trafił wprost w ręce bramkarza sosnowiczan.

W 29. minucie kielczanie podwyższyli prowadzenie. Piłkę między sobą wymienili Emile Thiakane z Jackiem Podgórskim, a ten dośrodkował ją na głowę do Wiktora Długosza. Pomocnik Korony idealnie wyskoczył i zdobył bramkę na 2:0.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy w sytuacji sam na sam z Markiem Koziołem znalazł się Patryk Małecki, jednak ten pojedynek wygrał bramkarz Korony.

Niestety sosnowiczanie w drugiej odsłonie zaczęli grać lepiej czego efektem była zdobyta kontaktowa bramka. W 58. minucie w polu karnym dobrą pozycję miał Patryk Małecki i mocnym strzałem pokonał Marka Kozioła.

Kilka minut później znakomitą okazję po błędzie obrońców Zagłębia miał Jacek Podgórski, ale w stuprocentowej sytuacji strzelił obok słupka.

Po kilkudziesięciu sekundach kielczanie powinni po raz kolejny zdobyć gola. Sędzia podyktował rzut karny, jednak Emile Thiakane strzelił ponad bramką.

W 71. minucie Korona wreszcie dopięła swego. Kielczanie mieli rzut wolny z około 25. metrów od bramki gospodarzy. Do piłki podszedł Jacek Kiełb i kapitalnym strzałem w okienko zdobył trzeciego gola dla Korony.

Do końca meczu nic już się nie zmieniło i kielczanie odnieśli przekonujące zwycięstwo 3:1.

Już w środę kielczanie rozegrają w Łodzi zaległy mecz 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. Ich rywalem będzie ŁKS Łódź (godz. 18).