| Rezerwy

Korona II wreszcie zwycięska

W 19. kolejce rozgrywek trzeciej ligi, rezerwy Korony pokonały Siarkę Tarnobrzeg 4:1. Mimo, iż kielczanie do przerwy przegrywali, po przerwie odwrócili losy meczu i wysoko pokonali swoich rywali.

Korona II Kielce - Siarka Tarnobrzeg 4:1 (0:1)

Bramki: 47' Strzeboński, 67' Górski, 68' 85' Konstantyn - 16' Bierzało

Korona II: Sandach -  Kośmicki, Kiełb, Seweryś, Cukrowski - Górski (70' Majewski), Słabosz (88' Malec), Prętnik, Strzeboński (82' Jopkiewicz), Konstantyn (88' K. Turek) - Piróg.

Siarka: Kowal - Kowalik, Bierzało, Duda, Sulkowski (35' Wdowiak) - Kargulewicz (78' Dapollonio), Wolski (69' Mróz), Janeczko, Tabor, Rogala - Gajewski (69' Bałdyga).

Żółte kartki: Kośmicki, Kiełb - Bierzało x2, Kowalik, Gajewski, Wdowiak, Rogala

Czerwona kartka: Bierzało

Początkowe fragmenty spotkania przebiegały pod dyktando gości, jednak mimo częstych ataków, nie potrafili w znaczący sposób zagrozić bramce Adriana Sandacha.

Niestety przewaga Siarki została udokumentowała w 16. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył środkowy obrońca Michał Bierzało i mocnym strzałem głową pokonał bramkarza Korony.

Po utracie bramki kielczanie nieco częściej atakowali, ale próby Artura Piróga oraz Jakuba Konstantyna okazały się nieskuteczne i do przerwy Korona przegrywała 0:1.

Druga odsłona kapitalnie zaczęła się dla podopiecznych trenera Sławomira Grzesika. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry, w polu karnym faulowany był Jakub Górski. Rzut karny pewnym strzałem w okienko na gola zamienił Miłosz Strzeboński.

W 62. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Bierzało i do końca spotkania Siarka musiała sobie radzić w dziesiątkę.

Już kilka minut po czerwonej kartce dla gości, kielczanie wyprowadzili dwa skuteczne ciosy. Najpierw w 67. minucie piękną bramkę z dystansu zdobył Jakub Górski, zaś minutę później będący sam na sam z bramkarzem Siarki Jakub Konstantyn, pewnym strzałem pokonał Macieja Kowala.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu po dobrze rozegranym rzucie rożnym swojego drugiego gola zdobył Jakub Konstantyn i ostatecznie kielczanie pokonali Siarkę 4:1.

W 20. kolejce Korona II zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Sandomierz. To spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 12.