Pierwsza sparingowa wygrana rezerw Korony

Korona II Kielce pokonała Star Starachowice 2:0 w swoim trzecim meczu sparingowym podczas przygotowań do rundy rewanżowej rozgrywek III ligi.

Star Starachowice - Korona II Kielce 0:2 (0:1)

Bramki: Piróg (dwie)

Korona II (I połowa): Picheta - Kiełb, Kośmicki, Malec - Więckowski, Dziubek, K. Turek, P. Lisowski, Cukrowski - Majecki, Piróg.

Korona II (II połowa): Karyś - Markiewicz, Bujak, zawodnik testowany - Jopkiewicz (70' P. Lisowski), Słabosz, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany - Strzeboński, Chudecki (55' Piróg).

Kielczanie grali dziś na dwa składy i od początku przeważali nad rywalami. Z kilku sytuacji w pierwszej połowie, podopiecznym trenera Dariusza Kozubka udało się wykorzystać jedną. Strzelcem gola był Artur Piróg.

W drugiej odsłonie żółto-czerwoni również prezentowali się bardzo dobrze. Kilka świetnych szans nie zostało jednak zamienionych na gole. Impas przerwał dopiero Piróg, który zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Kielczanie ostatecznie pokonali Star Starachowice 2:0. Warto wspomnieć, iż trenerem starachowiczan jest były zawodnik Korony Arkadiusz Bilski.

- Mecz toczony był pod nasze dyktando. Na tle Staru wyglądaliśmy dużo lepiej pod względem motorycznym. Taktycznie zagraliśmy tak jak sobie zakładaliśmy. Jedynie co szwankowało, to nasza skuteczność. Gdyby była ona nieco lepsza, zdobyli byśmy kilka bramek więcej, ponieważ były ku temu przynajmniej trzy, cztery okazje. Ponadto dla naszej drużyny powinny zostać podyktowane dwa ewidentne rzuty karne. Przeciwnik tylko w końcówce był w stanie nam dwukrotnie zagrozić. Musimy przeanalizować ten mecz. Graliśmy sparing na dwie jedenastki i na pewno można zaliczyć go do udanych. Zdarzały nam się błędy i musimy to poprawić, ale cieszy to, że wygraliśmy - skomentował Dariusz Kozubek, trener rezerw Korony.

Kolejnym rywalem rezerw Korony będzie Orlicz Suchedniów. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjały, spotkanie odbędzie się w środę o godz. 20.30 na boisku przy ul. Jeziorańskiego w Kielcach.