JP

Porażka w Jastrzębiu-Zdroju

W meczu 19. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce przegrała 0:2 z GKS-em Jastrzębie. Gole dla gospodarzy zdobyli Daniel Rumin i Daniel Szczepan.

Początek spotkania był bardzo spokojny, żadna z drużyn nie podejmowała zbędnego ryzyka. Gospodarze co prawda oddali strzał już w trzeciej minucie, ale Dominik Kulawiak uderzył daleko obok lewego słupka bramki. Z upływem czasu zaczęła klarować się delikatna przewaga naszej drużyny. Niestety nie potrafiliśmy stworzyć zagrożenia pod polem karnym GKS-u. W 13. minucie przeprowadziliśmy kontratak, który próbą zza szesnastki zakończył Jacek Podgórski. Piłka poleciała jednak wysoko ponad poprzeczką. Chwilę później mogliśmy objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Przemysław Szarek, a futbolówka trafiła w słupek.

23. minuta przyniosła nam kolejną sytuację bramkową. Tym razem z dystansu przymierzył Pervan, ale nie znalazł drogi do siatki. Świetną interwencją popisał się Mariusz Pawełek, choć stworzył jeszcze szansę dla Szymusika. Dobitka kapitana Korony była daleka od ideału. Na ataki Żółto-Czerwonych zaczęli odpowiadać podopieczni trenera Pawła Ściebury. W krótkim odstępie czasu Marek Mróz próbował dwukrotnie zaskoczyć Zapytowskiego. W obu przypadkach piłka minęła światło bramki.

Tuż przed przerwą bliski uzyskania gola dla GKS-u Jastrzębie był Farid Ali. Huknął mocno zza pola karnego w prawy górny róg, ale Zapytowski wyciągnął się jak struna i uchronił nas przed nieszczęściem. Do szatni piłkarze obu zespołów schodzili przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron Korona mogła objąć prowadzenie już w 52. minucie. Kontratak Żółto-Czerwonych powinien zakończyć się strzałem, lecz decydujące podanie Yilmaza do Pervana było zbyt niedokładne. Chwilę później Chorwat znów zagroził gospodarzom zmuszając Pawełka do interwencji po uderzeniu z dalszej odległości.

Całkiem dobry okres gry naszej ekipy nie przyniósł oczekiwanego efektu w postaci gola. Na domiar złego to gospodarze w 65. minucie cieszyli się z bramki. Kontrę jastrzębian zamknął niekryty w polu karnym Daniel Rumin. Dla 24-latka było to siódme trafienie w bieżących rozgrywkach.

Po wyjściu na prowadzenie GKS mocniej skupił się na grze defensywnej. Piłkarze trenera Macieja Bartoszka nie potrafili przedrzeć się przez skonsolidowaną obronę przeciwnika. Klub z Jastrzębia-Zdroju był bliski podwyższenia prowadzenia w 79. minucie, kiedy Szczepan strzelał głową po centrze jednego ze swoich kolegów. Kapitalną paradą popisał się będący tego dnia w niezłej dyspozycji Zapytowski.

Nasz bramkarz nie dał rady jednak powstrzymać Szczepana 5 minut później. Daniel Szczepan został sfaulowany w szesnastce. Sam podszedł do piłki i ustalił wynik tego starcia. GKS wygrał 2:0.

GKS 1962 Jastrzębie - Korona Kielce 2:0 (0:0)

GKS: Pawełek - Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski - Bielak, Ali (90+3’ Niewiadomski), Mróz, Feruga (72’ Zejdler), Apolinarski - Rumin (72’ Szczepan)

Korona: Zapytowski - Kobryń, Zebić, Szarek - Podgórski (81’ Lisowski), Szymusik (81’ Łukowski), Diaz, Oliveira (90+2' Petrović), Pervan - Łysiak, Yilmaz

Gole: 64’ Rumin, 84’ Szczepan

Żółte kartki: Komor, Kulawiak - Yilmaz, Zebić, Podgórski

Sędzia: Kornel Paszkiewicz