Mario Zebić: Zabrakło nam koncentracji
W meczu 19. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce przegrała 0:2 na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Po końcowym gwizdku porozmawialiśmy z obrońcą naszej drużyny - Mario Zebić’iem.
Drugi wyjazd w tym roku i druga porażka. Na pewno nie tak wyobrażałeś sobie przebieg tego spotkania.
- Oczywiście, że nie. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, kilkukrotnie stworzyliśmy dobre sytuacje, niestety nie udało się ich wykorzystać. Zabrakło nam koncentracji w tych kluczowych momentach. Potem przeciwnik doszedł do głosu. Potrafili wykreować akcję angażując tylko trzech lub czterech zawodników i robili to skutecznie.
Jak wspomniałeś pierwsze 45 minut było dobre w naszym wykonaniu, ale czasami można było odnieść wrażenie, że za bardzo kombinujemy z piłką w polu karnym.
- Uważam, że świetnie radzimy sobie w grze do dwudziestego metra, a kiedy wchodzimy w szesnastkę to faktycznie zaczyna nam brakować pomysłu. Musimy nad tym popracować, bo ten element ewidentnie wymaga poprawy. Wierzę, że w następnym spotkaniu będzie to już wyglądać znacznie lepiej i zaczniemy strzelać gole.
Po przerwie oglądaliśmy już zupełnie inne oblicze Korony, zostaliśmy wyłączeni z gry, a w dodatku nie wystrzegliśmy się prostych błędów w obronie.
- GKS zagrał bardzo dobrą drugą połowę, nie pozwalali nam przedrzeć się przez ich defensywę. Udało im się strzelić bramkę, co nas trochę zdekoncentrowało. Później dopuściliśmy się jeszcze faulu w polu karnym i rywale wykorzystali jedenastkę. Ciężko było się podnieść po tym ciosie. Ale nie powinniśmy patrzeć tylko na postawę przeciwnika. Jak już mówiłem, mieliśmy swoje szanse, powinniśmy je wykorzystać. Być może wtedy ten mecz wyglądałby inaczej. Teraz pozostaje nam wyciągnąć wnioski i zrobić wszystko, by w następnej kolejce zdobyć trzy punkty.