MS

Rezerwy musiały uznać wyższość gości z Radzynia Podlaskiego

W spotkaniu 26. kolejki III ligi grupy IV Korona II Kielce została pokonana 4:0 przez Orlęta Radzyń Podlaski. Do naszej siatki trafili Maj, Kamiński i dwukrotnie Kalita.

Goście z Lubelszczyzny już w  6. minucie otworzyli wynik meczu. Piłkę naszym zawodnikom odebrał Bożym i podał do Maja, który nie miał problemów, by umieścić futbolówkę między słupkami.

Kilka minut później zdołaliśmy wyjść z kontratakiem po rożnym rywala. Nasze ofensywne zapędy zostały zatrzymane przez faul piłkarza z Radzynia. Wznowienie gry z wolnego również nie przyczyniło się do uzyskania dobrego rezultatu.

Po kwadransie gry ponownie musieliśmy wznawiać grę ze środka. Seweryś nieprzepisowo zatrzymywał zawodnika rywali w naszym polu karnym. Sędzia wskazał na 11 metr. Z tej odległości nie dał szans Osobińskiemu Karol Kalita.

Trzecie trafienie dla Orląt wpadło do naszej bramki w 29. minucie, kiedy to najpierw w nasze pole karne wbiegł Kobiałka, a końcowo lepszy od naszego bramkarza okazał się być Kamiński.

Dobrą okazję mieliśmy w 39. minucie, kiedy to na strzał zdecydował się Zawadzki, ale dobrze ustawiony w tej sytuacji był Rojek, który skutecznie interweniował.

Końcówka pierwszej połowy to nasza przewaga. Coraz dłużej przebywaliśmy na połowie przeciwnika. Zaskoczyć golkipera przyjezdnych próbował Piróg, ale trafił nieczysto w piłkę. Parę chwil później po wymianie podań między naszą formacją straty dobrej piłki dopuścił się Dziubek i musieliśmy wracać na swoją połowę.

Na kolejne 45 minut wyszliśmy zdecydowanie bardziej zorganizowani i mieliśmy więcej szans pod bramką zawodników z województwa lubelskiego. Niestety dobre spotkanie rozgrywał ich golkiper, który powstrzymywał nasze strzały. Przed utratą gola gości uratował również słupek po strzale Więckowskiego.

W 55. minucie  podopieczni Jacka Fiedenia ponownie cieszyli się z trafienia. Podanie od Maja wykorzystał niepilnowany Kalita i ustalił wynik pojedynku na 0:4.

Żółto-Czerwoni kolejny mecz zagrają w sobotę, 3 kwietnia o godzinie 14. Naszym przeciwnikiem będą rezerwy Cracovii.

KORONA II KIELCE - ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI 0:4 (0:3)

Korona II: Osobiński - Seweryś, Dziubek (K), Prętnik (38’ Więckowski), Zawadzki (46’ Petrović), Lisowski, Piróg (64’ Bujak), Słabosz, Świtowski (46’ Turek), Cukrowski (46’ Szpakowski), Bielka

Orlęta: Rojek - Myszka, Chaliadka (84’ Idzikowski), Kobiałka (83’ Idzikowski), Maj (78’ Kuźma), Kalita (78’ Nowosadko), Bożym (73’ Welman), Filipowicz (73’ Kleber), Fiedeń, Wiatrak, Kamiński (K)

Bramki: 6’ Maj, 15’ Kalita (k.), 29’ Kamiński, 55’ Kalita

Żółte kartki: Seweryś, Dziubek, Słabosz

Sędzia: Gerard Gawron