RK

Kielczanie wygrywają na Suzuki Arenie z GKS-em Tychy

W meczu 24. kolejki Fortuna 1. Ligi Korona Kielce pokonała GKS Tychy 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Jakub Łukowski.

Pierwsza groźna akcja Korony miała miejsce w 3. minucie meczu kiedy to po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego w światło bramki uderzał Paweł Łysiak. Golkiper gości był jednak na posterunku i złapał futbolówkę bez większych problemów. Kielczanie szukali swojej okazji także poprzez uderzenia z dystansu za pośrdnictwem Dawida Lisowskiego, który chwilę później posłał piłkę ponad poprzeczką z odległości 25 – 30 metrów.

Gospodarze w pierwszym kwadransie gry byli stroną przeważającą, stosując kontry po błędach rywali i, realizując taktyczne ustalenia w ataku. Żadna z wypracowanych akcji nie przyniosła jednak pożądanego rezultatu.

W 19. minucie meczu Łysiak walczył o wyjście na pozycję sam na sam, jednak upadł w polu karnym razem z obrońcą GKS-u. Sędzia nie dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia ze strony zawodnika gości i gra została wznowiona przez bramkarza tyszan.

Pierwszą żółtą kartkę w spotkaniu obejrzał Mario Zabić w 41. minucie. Do tego czasu obie drużyny grały akcja za akcję. GKS konstruował coraz śmielsze ataki, ale żaden z piłkarzy gości nie znalzł sposobu na pokonanie Marceliego Zapytowskiego. Korona również miała swoje sytuacje, jednak ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.

Po 45 minutach gry oba zespoły schodziły do szatni z zerowym dorobkiem bramek. Spotkanie z minuty na minutę rozkręcało się coraz bardziej czego dowodem były sytuacje wykreowane po każdej ze stron, ale brakowało w nich prawidłowego wykończenia.

Na drugą połowę drużyna gości wyszła w zmienionym składzie. Trener Derbin zdecydował się na wprowadzenie dwóch nowych zawodników. Kamil Kuzera oddelegował do dalszej gry tych samych piłkarzy, którzy rozpoczęli mecz. GKS tuż po gwizdku sędziego ruszył z mocnym natarciem na kielczan, jednak gospodarze dobrze bronili dostępu do swojej bramki.

W 52. minucie spotkania Jakub Łukowski wyprowadził Koronę Kielce na prowadzenie. Po podaniu od Felipe Oliveiry przebiegł z futbolówką prawie całą połowę rywala, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Chwilę później z groźną kontrą wyszli tyszanie, udało im się oddać celny strzał, ale Zapytowski pewnie wywiązał się ze swoich obowiązków i skutecznie interweniował. Goście nie odpuszczali, szukając kolejnych okazji do wyrównania, a kielczanie mądrze bronili wyniku i upatrywali swoich szans na podwyższenie prowadzenia w kontratakach.

W 74. minucie Przemysław Szarek uratował swoją interwencją Koronę od straty bramki, wybijając piłkę poza linię boiska. Po rzucie rożnym swoim kunsztem bramkarskim popisał się też Marceli Zapytowski dzięki czemu gospodarze pozostali na prowadzeniu.

Jakub Łukowski mógł zanotować swoje drugie trafienie w 82. minucie, jednak jego bezpośrednie uderzenie piłki z rzutu wolnego zakończyło się na poprzeczce bramki Konrada Jałochy. Dwie minuty później Zapytowski kolejny raz uratował kolegów, nie pozwalając futbolówce wpaść do swojej siatki przy dużym zamieszaniu na linii bramkowej.

Do końca meczu tyszanie próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, ale w bramce Korony świetnie interweniował golkiper gospodarzy, nie pozwalając gościom na zmianę wyniku.

Korona Kielce – GKS Tychy 1:0 (0:0)

Korona: Zapytowski – Lisowski, Zebić, Szarek, Kobryń – Podgórski (Petrović 69’), Gąsior, Diaz (Pervan 76’), Oliveira, Łukowski (Thiakane 83’) – Łysiak (Yilmaz 69’)

GKS: Jałocha – Sołowiej, Paprzycki (Piątek J. 60’), Mańka, Nedić, Grzeszczyk, Nowak (Lewicki 46’), Biel (Moneta 60’), Szeliga, Żytek (Steblecki 81’), Kargulewicz (Piątek K. 46’)

Gole: Łukowski 52’

Żółte kartki: Zebić 42’ - Grzeszczyk 59’, Nedić 61’

Sędzia: Paweł Psikt