MS

Rezerwy uległy Avii Świdnik

W ramach 30. kolejki III ligi grupy IV rezerwy Korony przegrały 0:3 z drużyną Avii Świdnik. Dla rywali gole zdobyli Mykytyn, Darmochwał i Białek.

Już w 2. minucie Białek znalazł się w komfortowej pozycji w naszym polu karnym, ale piłkę udało się wybić Kośmickiemu.

My swoją okazję mieliśmy 5 minut później, kiedy to Lisowski podawał prostopadle do Bielki. Futbolówkę po jego strzale zdołał złapać Szelong. Lisowski próbował jeszcze dośrodkować z rożnego, ale piłka została wypiąstkowana przez golkipera gości.

Kolejną szansę z rzutu z narożnika boiska mieliśmy w 19. minucie, ale ponownie lepsi okazali się być zawodnicy ze Świdnika i uniemożliwili nam zdobycie bramki.

Na indywidualną akcję zdecydował się Rybus, ale futbolówka po jego strzale minęła słupek drużyny przyjezdnej.

Groźnie pod bramką Osobińskiego zrobiło się w 24. minucie, kiedy Oziemczuk wystawił piłkę Białkowi. Zapędy zostały przerwane przez sędziego, bo napastnik znajdował się na pozycji spalonej.

Avia wyszła na prowadzenie w 35. minucie. Co prawda najpierw źle w piłkę trafił Białek, ale wykorzystać to zdołał kapitan Avii i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po przerwie staraliśmy się doprowadzić do wyrównania. Słabosz z wolnego podawał do Turka, ale bramkarz okazał się być skuteczniejszy.

Ekipie z Lubelszczyzny udało się podwyższyć prowadzenie w 57. minucie, kiedy z najbliższej odległości do naszej siatki trafił Darmochwał.

2 minuty później ponownie musieliśmy wznawiać grę ze środka. Trzeciego gola dla świdniczan zdobył Białek.

10 minut przed końcem dobrze pod polem karnym rywala odnalazł się Piróg, który zdołał podać do Cukrowskiego, ale temu nie udało się pokonać bramkarza przyjezdnych.

W sobotę, 24 kwietnia o godzinie 15:00 Koroniarze zmierzą się na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska.

Korona II Kielce - Avia Świdnik 0:3 (0:1)

Korona II: Osobiński - Kiełb, Kośmicki, Dziubek, Zwoźny (60' Piróg), K. Turek (60' Świtowski) , P. Lisowski, Słabosz 84' Zawadzki), R. Turek (60' Cukrowski), Rybus, Bielka (46' Więckowski)

Avia: Szelong - Górka, Dobrzyński, Oziemczuk (76' Cielebąk), Szpak (78' Kompanicki), Wójcik, Białek, Maluga, Uliczny (78' Zdunek), Darmochwał (84' Poleszak), Mykytyn

Bramki: 35’ Mykytyn, 57' Darmochwał, 59' Białek

Żółta kartka: Górka