MS

Koroniarze na wypożyczeniach [RAPORT]

Miniony tydzień nie był szczęśliwy dla wszystkich wypożyczonych Żółto-Czerwonych. W podstawowym składzie swojej ekipy wychodził jedynie Jakub Górski. Pozostali zawodnicy większość czasu spędzili poza murawą.

Oskar Sewerzyński ostatni mecz Pogoni Siedlce ze Zniczem Pruszków obejrzał z poziomu ławki rezerwowych. Drugi z wypożyczonych, Piotr Pierzchała pojawił się na murawie na ostatnie 7 minut, kiedy zmienił Macieja Górskiego. Podopieczni trenera Tarachulskiego zremisowali to spotkanie 2:2, mimo iż na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Siedlczanie ze zgromadzonymi 34 oczkami są na 11. lokacie.

Jakub Górski wyszedł w pierwszym składzie na mecz Garbarnii Kraków z Motorem Lublin, który odbył się w środku ubiegłego tygodnia. Na boisku przebywał do 75. minuty. Wypożyczony z Korony napastnik zaliczył asystę przy pierwszym golu dla swojej ekipy, a Garbarze wygrali z drużyną z Lubelszczyzny 2:1. Obie bramki zdobył Fidziukiewicz. Inny przebieg miał derbowy pojedynek z Hutnikiem Kraków, który podopieczni trenera Surmy przegrali 0:2. Podczas tego meczu 19-latek ponownie wystąpił od pierwszych minut, ale w 87. minucie został zmieniony przez Wacławka. Dodatkowo obejrzał żółty kartonik. Zespół Górskiego ze zgromadzonymi 38 punktami plasuje się na 10. pozycji.

Mateusz Sowiński nie został powołany na ostatni mecz Wigier Suwałki, które w ubiegły piątek mierzyły się z Chojniczanką Chojnice. Mecz zakończył się remisem 1:1, a na listę strzelców suwalczan wpisał się Sauczek. Po rozegraniu 27. kolejek eWinner 2 Ligi Wigierki są na 4. lokacie. Zdołały zainkasować 50 punktów.