RK

Porażka Korony w Olsztynie

W spotkaniu 27. Kolejki Fortuna 1. Ligi Stomil Olsztyn pokonał na własnym boisku Koronę Kielce 2:0. Bramki dla gospodarzy strzelali Sam Van Huffel oraz Adrian Szczutowski.

Pierwszą akcję w meczu przeprowadziła Korona. Po wywalczeniu rzutu rożnego strzał głową po stałym fragmencie gry oddał Przemysław Szarek, jednak bramkarz gości był dobrze ustawiony i złapał futbolówkę w rękawice.

W 18. minucie po błędzie w wyprowadzaniu piłki przez jednego z zawodników Stomilu, futbolówkę przejął Jacek Kiełb i strzałem z dystansu posłał ją w stronę bramki olsztynian. Uderzenie trafiło jednak w poprzeczkę. Była to najlepsza sytuacja do zmiany wyniku od początku spotkania.

Chwilę później Jakub Mysiorski w groźny sposób próbował przelobować golkipera żółto-czerownych, ale napastnikowi gospodarzy nie udała się ta sztuka.

W 25. minucie dośrodkowanie Jakuba Łukowskiego z lewej strony boiska, starał się wykończyć Filipe Oliveira. Jego główka została zatrzymana przez Michała Leszczyńskiego stojącego w bramce Stomilu.

Ostatnia akcja pierwszej połowy w wykonaniu kielczan mogła przynieść żółto-czerwonym prowadzenie, jednak strzał Oliveiry odbił się od dalszego słupka bramki gospodarzy i piłka powędrowała z powrotem na plac gry. Kilka sekund później główny arbiter oznajmił koniec pierwszych 45 minut gry.

Cztery minuty po wznowieniu gry przez obie drużyny błąd obrońców gospodarzy próbował wykorzystać Kiełb, ale jego uderzenie z kilkunastu metrów nie znalazło drogi do bramki.

W 62. minucie spotkania na murawie pojawił się debiutant w szeregach kielczan. Emile Thiakane został zmieniony przez Jakuba Rybusa, wychowanka Korony Kielce.

Mecz w drugiej odsłonie stał bardziej zacięty co można było zobaczyć na boisku oraz po ilości żółtych kartek pokazanych przez sędziego. Oba zespoły wymieniały się akcja za akcję.

W 83. minucie na kreatywne rozegranie zdecydował się Dawid Lisowski, który zgrał piłkę na jeden kontakt z Łukowskim i po otrzymaniu jej z powrotem oddał strzał, z którym z trudem poradził sobie bramkarz gospodarzy.

W 90. minucie w swoim polu karny niefortunnie interweniował Rafał Kobryń czego konsekwencją był podyktowany rzut karny dla gospodarzy. Piłkę z jedenastego metra do bramki posłał Van Huffel w 91. minucie i Stomil wyszedł na prowadzenie w samej końcówce meczu.

Trzy minuty po pierwszym zdobytym golu gospodarze podwyższyli prowadzenie na 2:0 za sprawą trafienia Adriana Szczutowskiego. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Stomil Olsztyn – Korona Kielce 2:0 (0:0)

Stomil: Leszczyński – Bucholc, Byrtek, Carolina, Sierant (Szczutowski 84’), Straus, Hinokio, Skrzypczak, Van Huffel, Kuświk (Spychała 77’), Mysiorski

Korona: Zapytowski – Podgórski, Kobryń, Szarek, Lisowski – Kiełb (Pervan 71’), Oliveira, Zebić (Łysiak 82’), Łukowski, –  Szpakowski, Thiakane (Rybus 62’)

Gole: Van Huffel 91', Szczutowski 94'

Żółte kartki: Szramka 58’ - Zebić 55’, Łukowski 72’, Szarek 74’,

Sędzia: Konrad Kiełczewski