Korona zwyciężyła z Zagłębiem na Suzuki Arenie

W meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce pokonała na Suzuki Arenie Zagłębie Sosonowiec 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył dla kielczan Jakub Łukowski.

Pierwsza groźniejsza akcja w spotkaniu została przeprowadzona przez zespół Zagłębia Sosnowiec. Jeden z zawodników drużyny przyjezdnej po odzyskaniu piłki w środku pola, próbował przelobować naszego bramkarza strzałem z dużej odległości, jednak Jakub Osobiński nie dał się zaskoczyć.

Po kwadransie gry można było przypuszczać, że dalszą część meczu będzie cechowała walka na boisku obu zespołów, ponieważ każda z drużyn mocno pracowała w środku pola, starając się realizować swoje założenia taktyczne i rozbijać ataki rywali stosując wysoki pressing.

W 35. minucie pierwszą żółtą kartką w meczu został ukarany Jacek Podgórski za nieprzepisowe zatrzymanie jednego z zawodników drużyny z Sosnowca.

Przez 45 minut od rozpoczęcia spotkania obraz gry wyglądał podobnie w wykonaniu gości oraz gospodarzy. Korona i Zagłębie wymieniały się akcja za akcję, jednak po obu stronach brakowało skuteczności w wykańczaniu swoich ataków. Formacje defensywne spisywały się natomiast na tyle dobrze, że wynik meczu do przerwy wynosił 0:0.

W 60. minucie spotkania świetną akcję lewą stroną przeprowadziła Korona Kielce. Jakub Łukowski minął obrońcę gości i dośrodkował piłkę po ziemi, wzdłuż bramki gości, ale Jacek Kiełb minimalnie minął się  z futbolówką starając się wykończyć ten atak i finalnie piłka opuściła boisko.

Chwilę później swoją okazję miał też Filipe Oliveira, który będąc niepilnowany w polu karnym zdecydował się na strzał, jednak futbolówka trafiła w zewnętrzną część siatki rywali.

W 68. minucie meczu Koroniarze wyszli na prowadzenie. Rajd Oliveiry został zakończony podaniem do dobrze ustawionego w polu karnym Łukowskiego, a ten pewnie posłał futbolówkę do bramki gości obok interweniującego Szymona Frankowskiego.

Następne minuty spotkania to dwie świetne interwencje Jakuba Osobińskiego w starciu z Joao Oliveirą oraz nieudana próba trafienia z dystansu Marko Pervana.

Po doliczonych przez głównego arbitra meczu 3 minutach do regulaminowego czasu gry, żółto-czerwoni mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa na Suzuki Arenie. Była to też pierwsza wygrana Dominika Nowaka od czasu objęcia funkcji szkoleniowca kielczan.

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)

Korona: Osobiński – Lisowski, Kobryń, Szywacz, Podgórski – Łukowski, Gąsior, Oliveira, Kiełb Łukowski – Szpakowski (Pervan 64’), Rybus (Petrović 79’)

ŁKS: Frankowski – Oliveira, Maia (Ryndak 66’), Misak, Duriska, Seedorf (Masłowski 58’), Polczak, Turzyniecki (Popczyk 83’), Ambrosiewicz, Sobczak (Pisarek 83’), Gojny

Gole: Łukowski 68’,

Żółte kartki: Podgórski 35’, Oliveira 60’, Gąsior 65’ Lisowski 92’ - Maia 53’,

Sędzia: Piotr Urban