MS

Korona wraca z Nowego Sącza bez punktów

W meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce przegrała 1:2 na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Dla Żółto-Czerwonych jedynego gola zdobył Jakub Łukawski.

Niespełna kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku sędziego piłkę zgubił jeden z zawodników Sandecji i gdy dostał się do niej Kiełb został sfaulowany przez Sączersa. Z wolnego dośrodkował w pole karne Oliveira. Do futbolówki zagranej na długi słupek zdążył dostać się Gąsior i posłał ją do Szarka, ale z jego uderzeniem nie miał problemów bramkarz gospodarzy.

Chwilę później Biało-Czarni przedostali się pod naszą bramkę i na strzał zdecydował się Kasprzak, ale Osobiński był dobrze ustawiony i uchronił Koroniarzy przed stratą gola.

Po 10. minutach gry z futbolówką zebrał się Szpakowski i wpadł w pole karne. 19-latek zdecydował się jeszcze na podanie do niekrytego Kiełba, ale w tej sytuacji pomocnikowi zabrakło dokładności.

W 15. minucie Chmiel dośrodkowywał w pole karne z narożnika boiska wprost na głowę Ruben Lopeza, ale hiszpański napastnik skierował piłkę ponad naszą poprzeczkę.

Z lewej strony w pole karne rywali wbiegł Łukowski i zauważywszy Szpakowskiego znajdującego się w dobrym miejscu podał mu piłkę. Naszego młodzieżowca zdążył ubiec zawodnik Sandecji i oddalił zagrożenie.

Mimo, że staraliśmy się organizować grę i wydawało się, że jesteśmy bliżej objęcia prowadzenia to sytuacja się skomplikowała. Przed naszym polem karnym faulował Szarek i w 21. minucie na bezpośredni strzał na bramkę z wolnego zdecydował się Walski. 24-letni pomocnik Sandecji pokonał Osobińskiego, któremu piłka otarła jeszcze rękawice.

W 38. minucie Lisowski podał krótko do Kiełba, który zdecydował się na mocne uderzenie prawą nogą. Mimo to futbolówka nie znalazła drogi do siatki Pietrzkiewicza.

Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Chwilę po wyjściu na drugie 45. minut gry posłaliśmy piłkę do Podgórskiego, ale został zablokowany i zyskaliśmy możliwość rzutu z narożnika boiska. Kiełb przymierzył, ale ponad bramką.

Wyszliśmy z kontratakiem. Z piłką popędził Kiełb, podał do Łukowskiego, ale nie udało nam się wykorzystać sytuacji i doprowadzić do wyrównania.

Po godzinie pojedynku zostaliśmy na placu gry bez jednego ogniwa. Do szatni został odesłany Szarek, który dopuścił się kolejnego faulu i obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. To nie załamało Żółto-Czerwonych. W 65. minucie Łukawski przejął piłkę od obrońcy Sandecji, popędził w pole karne rywala i strzałem po lewym słupku pokonał golkipera miejscowych.

12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Sączersi ponownie zdołali wyjść na prowadzenie. Drugi raz sposób na Osobińskiego znalazł Walski.

W 89. minucie spotkania decyzję o strzale z dystansu podjął Podgórski, ale futbolówka powędrowała nad bramką gospodarzy. Do ostatniego gwizdka staraliśmy się jeszcze zmienić końcowy rezultat, ale z Nowego Sącza musimy wracać bez punktów.

Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 2:1 (1:0)

Sandecja: Pietrzkiewicz - Szufryn (86’ Kuźma), Rubèn López (71’ Prochownik), Danek, Šovšić (51’ Żołądź), Walski, Ogorzały, Chmiel (71’ Błanik), Kasprzak, Hajda, Boczek

Korona: Osobiński - Podgórski, Łukowski, Kiełb, Szpakowski (71’ Thiakane), Oliveira, D. Lisowski (87’ Pervan), Gąsior, Kobryń, Zebić, Szarek

Bramki: 21’, 78’ Walski - 65’ Łukowski

Żółte kartki: Danek, Walski - Szarek, Oliveira, Thiakane

Czerwona kartka: Szarek

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)