MS

Rezerwy pokonane przez Chełmiankę

W meczu 37. kolejki III ligi grupy IV Korona II Kielce przegrała 0:1 z Chełmianką Chełm.

Spotkanie rozpoczęło się od naszych śmiałych ataków. Dobrze ustawionego Piróga wypatrzył Jopkiewicz, ale 21-latek w chwili przyjęcia piłki był już obstawiony i defensywnie ukierunkowani zawodnicy Chełmianki odebrali mu futbolówkę.

W 9. minucie rywale zaatakowali. Myśliwiecki urwał się naszemu obrońcy i zdołał dośrodkować jeszcze do Brzozowskiego, który znajdował się w dogodnym miejscu. Zachowaliśmy jednak czujność pod swoją bramką i oddaliliśmy zagrożenie.

Kilka minut później uderzać próbował Piróg, ale piłka minęła słupek gości. Staraliśmy się jeszcze znaleźć sposób na pokonanie golkipera z Chełma za sprawą centry Konstantyna, ale futbolówkę wypiąstkował Ciołek. Przy kolejnej próbie ze stałego fragmentu również nie udało nam się zagrozić Chełmiance.

W 22. minucie Lisowski wyszedł z kontratakiem, ale jego podanie do Konstantyna okazało się być zbyt mocne przez co przeciwnik wznowił z autu.

W 30. minucie przed szansą stanął Piróg, który jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zatrzymany przez obrońców rywala.

Skoczylas zdecydował się strzał, ale Osobiński sparował piłkę na różny. Po krótkim rozegraniu futbolówki przez Bonina z Prytuliakiem skierowali ją jeszcze do lepiej ustawionego kolegi, którego uderzenie wylądowało ponad poprzeczką.

W kapitalnej sytuacji znaleźliśmy się kilka minut później. Przed szansą stanął ponownie Piróg, ale zabrakło skuteczności.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Biało-Zieloni szukali sposobu ze stałych fragmentów. Mimo ich aktywności w polu karnym najpierw głową zagrożenie oddalił Jopkiewicz, a później Prętnik.

Następnie Piróg zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłkę na raty złapał Ciołek.

Po godzinie gry Chełmianka wypracowała sobie okazję do strzału. Z piłką lewą stroną pobiegł Brzozowski, który jeszcze wymienił się podaniami ze swoimi kolegami, a następnie pokonał naszego bramkarza wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Nie załamało to naszej jedenastki, która w dalszym ciągu dążyła do uzyskania pozytywnego rezultatu. Strzeboński przerzucił do Piróga. Mieliśmy jeszcze rożny z którego na krótki słupek podawał Lisowski, ale ta próba nie zagroziła przyjezdnym.

W 72. minucie przed polem karnym zawodnika gości faulował Kośmicki i na bezpośredni strzał zdecydował się Bednara. Jego uderzenie zatrzymało się na naszym słupku po czym piłkę złapał Osobiński.

W 83. minucie po wymianie podań między Pirógiem, Więckowskim i Strzebońskim na uderzenie zdecydował się ostatni z Żółto-Czerwonych. Niestety piłka zeszła mu ze stopy i nie udało się pokonać golkipera z województwa lubelskiego.

W końcówce goście próbowali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Po uderzeniu zawodnika Biało-Zielonych interweniował jeszcze Osa, ale futbolówka minęła jego dłonie i piłkę z linii zdołał wybić Dziubek.

Podobnie, jak w przypadku poprzednich spotkań Koroniarze stwarzali swoje sytuacje na boisku, ale nie potrafili tego przełożyć na bramki.

- Matematyczne szanse na utrzymanie jeszcze są, ale trzeba mecze wygrywać. Dzisiaj nie najgorsze spotkanie w naszym wykonaniu. Sytuacje, które stworzyliśmy powinniśmy wykorzystać, szczególnie tą 100% z początku pierwszej połowy, którą miał Piróg. Jeżeli z takim przeciwnikiem nie jesteśmy w stanie skorzystać z wykreowanych akcji to później to się na nas odbija i jest ciężko. Natomiast w tym pojedynku nie można nam było odmówić i ambicji i momentami dobrej gry - ocenił spotkanie trener Mierzwa.

Kolejnym przeciwnikiem Żółto-Czerwonych będzie Wisłoka Dębica z którą zmierzymy się na wyjeździe. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę, 29 maja na godzinę 17:30.

Korona II Kielce - Chełmianka Chełm 0:1 (0:0)

Korona II: Osobiński - Seweryś (46' Dziubek), Kośmicki, Prętnik, P. Lisowski, Piróg, Jopkiewicz (76' Zawadzki), Konstantyn (46' Kordas), Rybus (46' Więckowski), Bujak, Bielka (64' Strzeboński)

Chełmianka: Ciołek - Brzozowski, Mazurek, Skoczylas (75' Kanarek), Myśliwiecki (82' Wójcik), Grądz (88' Sąsiadek), Wołos, Bonin, Bednara, Budzyński, Prytuliak

Bramka: 63' Brzozowski

Żółte kartki: Prętnik, Kośmicki - Brzozowski, Bednarek

Sędzia: Michał Bobrek (Wadowice)