MS

CLJ U-18: Przegrana z Górnikiem

W spotkaniu zaległej 23. kolejki CLJ U-18 Korona Kielce przegrała 0:1 u siebie z Górnikiem Zabrze.

Początek meczu obfitował w wymianę ciosów między każdą ze stron. Po podaniu od Turka z okolicy piętnastego metra próbował uderzać Walkowiak, ale został zablokowany. Kilka minut później na strzał zdecydował się jeszcze Majewski, ale piłka trafiła wprost w dłonie Ćwika.

W 23. minucie faulowany został Turek po czym piłka opuściła plac. Jako ostatni dotknął ją zawodnik Górnika i zyskaliśmy możliwość rzutu rożnego, z którego próbował dośrodkować Majewski, ale piłka trafiła na dłuższy słupek i nie mogliśmy stworzyć zagrożenia dla zabrzan.

Żabole swoich szans upatrywali w stałych fragmentach gry lecz nie byli w stanie w ten sposób znacząco nam zagrozić. Próby uderzeń z dystansu również nie mogły sprawić problemów stojącemu między słupkami Mamli.

W końcówce pierwszej połowy staraliśmy się jeszcze wykreować dogodną sytuację do strzału na bramkę rywala, ale nie udało nam się pokonać golkipera Górnika.

Po zmianie stron od razu ruszyliśmy do ofensywy. Naciskaliśmy na rywali, ale nasze ataki nie przyniosły skutku.

Goście wyszli z kontratakiem po którym na strzał z bocznej strefy boiska zdecydował się Kołodziejczyk, ale czujnie ustawiony Mamla złapał futbolówkę.

Następnie po naszym faulu Górnicy mieli możliwość wykonania rzutu wolnego. Z tego fragmentu gry bezpośrednio na naszą bramkę uderzył Moraczewski, ale ponownie nasz golkiper był na posterunku.

W kolejnych minutach meczu Koroniarze podejmowali próby zaskoczenia przeciwnika po centrach ze stałych fragmentów gry. Jednak brakowało nam wykończenia w kluczowych momentach.

Blisko trafienia byliśmy w 70. minucie po dośrodkowaniu Majewskiego, ale piłkę z linii bramkowej wybił Stalmach.

W 75. minucie nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym przez Moraczewskiego został Turek i sędzia przyznał nam rzut karny. Z jedenastu metrów przestrzelił Kośmider.

W końcówce śląska ekipa przeprowadziła skuteczną akcję, która została zakończona strzałem Lubaskiego zapewniającym trzy punkty Górnikowi.

Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Korona: Mamla - Markiewicz, Dela, Świecarz (57' Żyła), Płocica (64' Kośmider), Kaczmarski (85' Zgrzebnicki), K. Turek, Skupień, Walkowiak, Majewski, Kowalik

Górnik: Ćwik, Cieśla (78' Pawlak), Zawada, Gandziarowski, Szymański, Moraczewski, Kołodziejczyk (60' Moś), Stalmach, Iwański (60' Okaj), Lubaski (85' Skała), Pranica (78' Szczepanik)

Bramka: 83' Lubaski