MS

Zwycięstwo rezerw

W spotkaniu 39. kolejki III ligi grupy IV Korona Kielce pokonała 1:0 Lewart Lubartów. Zwycięstwo naszej ekipie zapewnił Strzeboński.

Początek starcia należał do Żółto-Czerwonych. Na połowie rywala piłkę między sobą rozgrywali Strzeboński z Lisowskim, ale przyjezdni zdołali przerwać naszą akcję i wybili futbolówkę poza linię.

W 19. minucie meczu goście dośrodkowywali w pole karne z wolnego, gdzie bliski dojścia do piłki był Zbiciak, ale uratował nas Drej.

Następnie mieliśmy okazję ze stałego fragmentu gry, ale po centrze i główce naszego zawodnika piłka trafiła wprost w bramkarza Lewartu.

W kolejnych minutach pojedynku próbowaliśmy kreować swoje okazje w celu zbudowania zagrożenia pod bramką Długosza, ale czujnie zachowywała się formacja defensywna gości i uniemożliwiała nam realizowanie swoich założeń.

W 38. minucie na prawej stronie Żółto-Czerwoni rozegrali piłkę między sobą, po czym na centrę zdecydował się Strzeboński, ale ostatecznie nie miał kto wykończyć całej akcji. Zyskaliśmy jeszcze możliwość wykonania rzutu rożnego, ale on również nie przyniósł skutku.

Przed końcem pierwszej połowy dobrą sytuację wypracował Strzeboński po której strzał oddał Piróg, ale trafił on nad poprzeczką. Następnie próbę podjął jeszcze Słabosz, ale piłkę wybił przed siebie bramkarz rywala. Na dobitkę zdecydował się Lisowski, ale zabrakło celności.

Drugą część zawodów rozpoczęliśmy równie mocno, co pierwszą. Dobrą piłkę do Piróga skierował Świtowski, ale strzał 21-latka został zablokowany.

Uderzać z dystansu próbował Strzeboński, ale golkiper lubelskiej drużyny sparował piłkę na rożny.

W kolejnych minutach wciąż napieraliśmy na Lewart, ale przewaga Koroniarzy nie mogła się przełożyć na uzyskanie pozytywnego rezultatu.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem faulowany w polu karnym rywala został Piróg i sędzia podyktował rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się Strzeboński, który zapewnił Koronie trzy punkty, dzięki którym nadal mamy matematyczne szanse na utrzymanie na poziomie III ligi.

Kolejny mecz rozegramy w sobotę, 5 czerwca o godzinie 17:00. Zmierzymy się wtedy na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg.

Korona II Kielce - Lewart Lubartów 1:0 (0:0)

Korona: Drej - Kośmicki, Dziubek, Czerwiak, Zawadzki (46' Świtowski), P. Lisowski, Piróg, Słabosz (64' Jopkiewicz), Bujak, Strzeboński, Zwoźny (46' Konstantyn) ( 58' R. Turek)

Lewart: Długosz - Zbiciak, Michałów, Niewiński, Najda, Żelisko (67' Fularski), Nowak, Pożak, Niewęgłowski (80' Janiszek), Maksymiuk (72' Buczek), Szczotka

Gol: 89' Strzeboński (k)

Żółte kartki: Zwoźny, Świtowski, Jopkiewicz

Czerwona kartka: Szczotka

Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko)